“İSTİHDAMA YÖNELİK UYGULAMALARIN ÖNÜ AÇILACAK”

featured
service

Kütahya Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde eylül ayında açılışı yapılan dikiş, nakış kurslarının yıl sonu sergisi açılışı yapıldı. Açılışı yapan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı: “Zaman içerisinde çalışmaları daha da genişleterek kursiyerlerin gelir elde etmesi ve istihdama yönelik uygulamaların önü açılacak” dedi.

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sosyokültürel faaliyetleri kapsamında, Kütahya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün görevlendirdiği usta öğreticiler tarafından her yıl eylül ayında düzenli olarak faaliyete başlayan kurslar, dönem sonu etkinliklerini gerçekleştiriyor.

18 MAHALLEDE FAALİYET YÜRÜTÜLÜYOR

18 mahallede bulunan ve Kütahya Belediyesi’ne ait bilgi ve kültür evlerinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültürel etkinlikleri kapsamında faaliyet yürütülüyor. Bu kültür evlerinde her yıl eylül ayında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilmekte olan usta öğreticiler mahalleden iştirak eden onlarca kadına başta dikiş nakış işleri olmak üzere kurslar açmakta, bu alanlarda kursiyerlere eğitim vererek, kursiyerlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlanıyor. 2021 yılı eylül ayında açılmış olan bu kurumlardan Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi ve Lala Hüseyin Paşa Bilgi Evlerinde yıl sonu sergi açılışı gerçekleştirildi.

“KURSİYERLERİN GELİR ELDE ETMESİ SAĞLANACAK”

Açılışta konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı bu şekilde 18 ayrı mahallede bilgi ve kültür evinin olduğunu ve bu evlerde her yıl onlarca kursiyere meslek edindirme kursları verilerek topluma yararlı projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Başkan Yardımcısı Damcı: “Zaman içerisinde çalışmaları daha da genişleterek yapılacak kooperatif çalışmaları kapsamında kursiyerlerin gelir elde etmesi ve istihdama yönelik uygulamaların da önü açılacak” dedi. Kursiyerler, yapılan çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyetleri ifade ederek bu tür çalışmalardan dolayı Kütahya Belediye ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür etti.

“İSTİHDAMA YÖNELİK UYGULAMALARIN ÖNÜ AÇILACAK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!