İspanyol Bakandan İsrail çağrısı

İspanya Sosyal Haklar ve 2030 Ajandası Bakanı Ione Belarra, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamlara karşı güçlü bir tepki gösterdi.

İspanyol Bakandan İsrail çağrısı
service

İspanya Sosyal Haklar ve 2030 Ajandası Bakanı Ione Belarra, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlara karşı güçlü bir tepki gösterdi.

Belarra, dünya liderlerinin İsrail’in saldırısına karşı etkili bir şekilde harekete geçmemesini eleştirerek, “Uluslararası toplumun acil bir şekilde harekete geçmesi gerekiyor. Bu durum karşısında sessiz kalmak, suç ortaklığına dahil olmaktır” ifadelerini kullandı.

Bakan, İsrail ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi çağrısında bulunarak, “İsrail devleti ile diplomatik bağlarımızı derhal koparmalıyız. Bu, insanlık dışı saldırılara karşı net bir duruş sergilemek adına atılması gereken bir adımdır” dedi. Belarra, İsrail’in eylemlerini soykırım ve etnik temizlik olarak nitelendirerek, uluslararası toplumun bu konuda daha fazla duyarlılık göstermesi gerektiğini vurguladı.

Filistinli çocukların yaşadığı trajediye dikkat çeken Bakan, sadece bir ay içinde öldürülen Filistinli çocuk sayısının, geçen yıl dünya genelinde yaşanan tüm savaşlarda kaybedilen çocuk sayısını aştığını belirtti. Bu acı verici duruma karşı duyarsız kalmamanın önemine vurgu yapan Belarra, uluslararası toplumun çocuk haklarına saygı göstermesi ve bu tür saldırılara karşı net bir duruş sergilemesi gerektiğini söyledi.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı uluslararası toplumun daha fazla sorumluluk alması ve insan haklarına saygı gösterilmesi çağrısında bulunan Bakan, bu krizin bir an önce sona ermesi ve barışın tesis edilmesi için etkili adımların atılması gerektiğini vurguladı.

İspanyol Bakandan İsrail çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!