“İŞKUR OLARAK DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

featured
service

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Ruh Sağlığı Merkezine kayıtlı ruh sağlığı ve davranış bozukluğu hastalara destek vermeye devam ediyor. Etiğim sonrasında, üyelerle bir araya gelen Müdür Kamil Uçan; “İŞKUR olarak destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Bu kapsamda; Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü, Kütahya Toplum Ruh Sağlığı Merkezinden hizmet alan bipolar ve şizofreni tanılı 7 iş arayan kişiyi yakından tanımak, iş arama becerileri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirmek ve bu kişileri iş hayatına hazırlamak amacıyla eğitim düzenlendi. Ayrıca iş arayan 8 kişi de işe yerleştirildi.

DÜZENLİ TAKİPTE İŞ HAYATINA KATILABİLİRLER

Etiğim sonrasında, üyelerle bir araya gelen Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan; “Ruh sağlığı ve davranış bozukluğu olan kişilerin takibinin düzenli yapıldığında, toplum ve kurumlar tarafından desteklendiğinde normal bireyler gibi iş hayatına katılabilirler ve iş hayatında başarılı olabilirler. Biz de İŞKUR olarak bu kişilere destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Kütahya Toplum Ruh Sağlığı Yetkilisi Ali Ekber Çınar da, üyelerine verilen eğitim ve destek için Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan’a ve İş Kulübü temsilcisi Mustafa Kaya’ya teşekkürlerini iletti.

“İŞKUR OLARAK DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!