İŞKUR ÖĞRENCİLERİN YANINDA

featured
service

İŞKUR, eğitim ve öğretim kurumlarına yönelik olarak meslek danışmanlığı hizmetleri sunmaya devam ediyor. Meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilerin doğru kariyer planlaması yapması ve gelecek planlarının etkin ve verimli olması için faaliyetler yürütüyor.

BİN 213 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI

Bu kapsamda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak, şimdiye kadar 4 ortaokul ve 12 Lise ziyaret edilerek 7. ve 8. sınıf öğrencilerine “Doğru Meslek Seçiminin Önemi” seminerinde 321 öğrenciye; 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine de “İş Arama Becerileri ve Kariyer Planlaması” seminerinde 892 olmak üzere toplam bin 213 öğrenciye ulaşıldı.

KABİLİYETLERİN TESPİT EDİLMESİ AMAÇLANIYOR

Ortaokul öğrencilerine uygulanan faaliyetlerle; öğrencilerin meslekleri ve kendilerini tanımaları mesleki bilgi yetenek ve kabiliyetlerinin tespit edilmesi amaçlanıyor. Lise öğrencilerine uygulanan seminerle de özgeçmiş hazırlanması, mülakat teknikleri, işgücü piyasası ve açık işlerin araştırılması ve çalışma hayatındaki hak ve sorumluluklar anlatılıyor.

140 ÖĞRETMENE SEMİNER

İŞKUR Meslek Danışmanları ile rehber öğretmenlerin işbirliği/iletişiminin arttırılması ve birlikte çalışma kültürünün güçlenmesi amacıyla yaklaşık 140 Rehber öğretmenin katıldığı Zoom üzerinden bilgilendirme/seminer gerçekleştirildi. Faaliyetler yılsonuna kadar devam edecek.

İŞKUR ÖĞRENCİLERİN YANINDA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!