Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İŞKUR İŞVERENLERİN YANINDA

Kütahya İŞKUR işveren bilgilendirme

Kütahya İŞKUR işveren bilgilendirme toplantılarına başladı. İŞKUR’un işverenlere yönelik olarak teşvikler noktasında en önemli faaliyet alanı olan İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Kursları “Tanıtım ve Bilgilendirme” toplantısı Kütahya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Kütahya Organize Bölge Müdürlüğünde faaliyette bulunan işverenlere yönelik olarak gerçekleştiren toplantıya yaklaşık 25 işveren vekili katıldı. Toplantıya İŞKUR’dan İl Müdürü Kamil Uçan, Şube Müdürü Ahmet Kılıç, İş ve Meslek Danışmanları Şaziye Çakır ile Erkut Tok katıldı.

“DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan, İŞKUR tarafından uygulanan Aktif İşgücü Hizmetleri mevzuatında yakın tarihte değişiklik yapıldığını ifade ederek, tüm yapılan değişiklikleri işverenler ile paylaşmak ve istişarelerde bulunmak üzere bilgilendirme toplantılarını düzenlediklerini kaydetti. Yeni yönetmeliğin işverenlere yeni yükümlülükler getirdiğini, işverenlerin program/kursları daha sıkı takip etmeleri gerektiğini ifade eden Müdür Uçan, İŞKUR’un tüm bu süreçte işverenlere destek olmaya devam edeceği ilave ederek bilgilendirme ve tanıtım toplantılarının farklı platformlar üzerinden devam edeceğini söyledi. Bilgilendirme ve tanıtım toplantısı hem mevzuat yönünden hem de sistemsel başvuru yönünden yapılmış olup, soru-cevap bölümünde işverenlerden gelen sorular cevaplandırıldı.