IŞIK: “BELEDİYEMİZİN ÇÖZEBİLECEĞİ NE VARSA BİZE ULAŞTIRIN”

featured
service

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, tüm mahalle muhtarları ile iftar programında bir araya geldi. Programda muhtarlara seslenen Başkan Işık: “Sizlerden istirham ediyorum. Mahallelerimizde belediyemizin çözebileceği ne varsa bize ulaştırın. Olması gereken bir talep ise en makul süre içinde yerine getiririz” dedi.

Kütahya Belediyesinin muhtarlar için düzenlediği iftar programına, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı ve Siner Mahallesi Muhtarı Kadir Mandal ve yönetimi ile mahalle muhtarları ve Belediye birim müdürleri yer aldı.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ KÜTAHYA’DA UYGULANACAK

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahalle muhtarlarını mesai arkadaşı gibi gördüklerini söyledi. Başkan Işık, “Biz bir ekibiz. Birlikte uyum içerisinde çalışırsak bu şehir kazanır. Bundan sonra da aynı anlayış ile hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. İhalesini yaptığımız ve satın alma süreci devam eden bilgisayar sistemlerimizi tüm muhtarlarımıza ve derneğimize toplamda 68 bilgisayarı sizlere teslim edeceğiz. Vereceğimiz bilgisayarlarda muhtarlık bilgi sistemi olacak. Muhtarlarımız, talepleri hangi aşamada, nerede ne çalışma yapılıyor görebilecekler. Yeni taleplerini de sisteme yükleyebilecekler ve müdürlüklerimiz talepleri hızlı bir şekilde görecek. Türkiye’de ilk kez sistemi çalıştıran ve anında karşılıklı etkileşim içerisinde uygulamaya geçen bir belediyeyiz” dedi.

“BİZ BU MİLLETE HİZMET İÇİN SEÇİLDİK”

Muhtarların kendileri için çok değerli olduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Işık, “Sizlerin değeri bizde çok fazla. Eğer siz kendi mahallenizde vatandaşın talebini alıp, uygun bir zamanda uygun bir şekilde bize iletirseniz, bizim oraya gidip o vatandaşın derdini yerinde almamıza gerek kalmaz. Sizlerden istirham ediyorum. Mahallelerimizde belediyemizin çözebileceği ne varsa bize ulaştırın. Olması gereken bir talep ise en makul süre içinde yerine getiririz. Biz bu millete hizmet için seçildik. Sizler bağımsız seçilmiş belediyenin oradaki temsilcilerisiniz. Sizlerin, her vatandaşımızdan haklı ya da haksız her talebini alıp belediyeye aktarma sorumluluğunuz var. Kütahya’da 2021 yılında tüm kurum ve kuruluşların yaptığı yatırım tutarı 2 milyar TL. Bu paranın yaklaşık 550 milyar TL’sini Kütahya Belediyesi’nin yatırımları. Bu şehir tarihinde böyle bir belediye yatırımı görmedi. Her dört liranın 1 lirası Kütahya Belediyesinin yatırımı” dedi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yaptığı konuşmanın ardından muhtarlara, muhtarlık bilgi sistemini tanıttı.

IŞIK: “BELEDİYEMİZİN ÇÖZEBİLECEĞİ NE VARSA BİZE ULAŞTIRIN”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!