“İŞ BİRLİĞİMİZ SÜRATLE GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR”

featured
service

Vali Ali Çelik, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral ile beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Türkiye’nin Ukrayna’nın önemli strateji ortağı olduğunu belirten Bodnar: “Cumhurbaşkanlarımız arasındaki güvene dayalı, güçlü diyalog sayesinde Ukrayna ve Türkiye arasındaki iş birliğimiz süratle gelişmeye devam ediyor” dedi.

Büyükelçi Vasly Bodnar ile beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ali Çelik, Türkiye ve Ukrayna arasındaki dostane ilişki ve iş birliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Vali Çelik, “Tarımdan teknolojiye kadar birçok alanda ciddi iş birliği kurulabilir. Çok ciddi teknoloji üreten şirketlerimiz var, onların ürettiği sinerjiyle ortak amaçlar çerçevesinde çalışılabilir” dedi.

GÜVENE DAYALI GÜÇLÜ BİR DİYALOG

Türkiye’nin Ukrayna’nın önemli strateji ortağı olduğunu belirten Büyükelçi Vasly Bodnar: “Cumhurbaşkanlarımız arasındaki güvene dayalı, güçlü diyalog sayesinde Ukrayna ve Türkiye arasındaki iş birliğimiz süratle gelişmeye devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi desteği için de kendisine müteşekkiriz” dedi. Misafirperverliğinden dolayı Vali Ali Çelik’e teşekkür eden Bodnar, bölgeler arası iş birliğinin artırılması için Kütahya ile kardeş şehir ilişkisi kurulmasını önerdi. Öneriyi memnuniyetle karşılayan Vali Çelik, gerekli taslak çalışmanın yapılacağını söyledi. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

“İŞ BİRLİĞİMİZ SÜRATLE GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!