İLK 3 AYDA 172 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI

featured
service

İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) verilerine göre 2022 yılının ilk 3 ayında il genelinde 516 kamu yatırım projesi yer aldığını kaydeden Vali Ali Çelik: “2022 yılında uygulanan projeler için toplam 2 milyar 93 milyon TL’lik yatırım öngörülmüş ve 1. dönemde 172 milyon TL harcama yapılmıştır” dedi.

Kütahya’nın gelişimi ve kalkınması açısından önem taşıyan projelerin değerlendirildiği 2022 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ali Çelik’in başkanlığında, koordinasyon kurulu üyelerinin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıda; İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) mevcut durumu, yapılan ve yapılması gereken çalışmalar, 2022 yılı birinci dönem yatırımları, yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi ve koordinasyon çalışmaları, sorunlar ve çözüm önerileri istişare edildi.

PROJELERDEN 43’Ü TAMAMLANDI

İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) verilerine göre 2022 yılının ilk 3 ayında il genelinde 516 kamu yatırım projesi yer aldığını kaydeden Vali Ali Çelik, “2022 yılında uygulanan projeler için toplam 2 milyar 93 milyon TL’lik yatırım öngörülmüş ve 2022/1. dönemde 172 milyon TL harcama yapılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı yüzde 8,3’e tekabül etmektedir. Projelerden 43’ü tamamlanmış, 58’i ihale aşamasında, 259’u devam etmekte, 153 adedine ise henüz başlanmamış olup 3 adedi tasfiye edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“EYLEMLERİN SAHADAKİ UYGULAMASINI TAKİP EDELİM”

2022 yılının ilk 3 ayının değerlendirilmesinin ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Ahmet Ali Artun, İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) hakkında katılımcılara sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi. İRAP eylem planlarının uygulanmasında kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğine vurgu yapan Vali Ali Çelik, “Afetler hepimizi doğrudan ilgilendiriyor. Herkesin bu konuda sorumluluğunun farkında olması hepimiz açısından fayda getirecek. Eylemlerin uygulanıp uygulanmadığının takip edilmesi önem arz ediyor. En büyük ricam; bu farkındalığın önce kurum yöneticilerimizin şahsında oluşması. Eylemlerin sahadaki uygulamasını takip edelim.” diye konuştu. Toplantı, görüş ve önerilerin istişare edilmesinin ardından sona erdi.

İLK 3 AYDA 172 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!