“HYPNOSE”A İYİ TASARIM ÖDÜLÜ

featured
service

Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği “Design Week Türkiye 2021” ödül töreni yapıldı. En iyi tasarımların seçilip ödülle taçlandırıldığı gecede Kütahya Porselen’in yüzde 100 geri dönüşüm projesi “HYPNOSE” endüstriyel tasarım ödüllerinden “İyi Tasarım” ödülüne layık görüldü.

Ticaret Bakanlığı ve TİM’in koordinasyonuyla düzenlenen, Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği “Design Week Türkiye 2021″in 5’incisi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. TİM Başkanı Gülle, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ni kazananlara ödüllerini takdim etti.

45 FİRMA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Açılış konuşmalarının ardından “Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri” ile devam etti. Toplam 45 firmanın ödüle layık görüldüğü törende; 8 firma “Üstün Tasarım”, 37 firma ise “İyi Tasarım” ödülünün sahibi oldu. Kütahya Porselen de İyi Tasarım ödülüne sahip firmalardan oldu.

DAHA GÜZEL VE YEŞİL BİR GELECEK HAYAL EDİYORUZ” Ödülün ardından duydukları memnuniyeti paylaşan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli: “Yüzde 100 geri dönüşüm projemiz “HYPNOSE” Design Week Türkiye’de endüstriyel tasarım ödüllerinden ‘İyi Tasarım’ ödülüne layık görüldü. Ödülümüzü tasarımcılarımız ile birlikte aldık. Doğaya duyduğumuz aşkla, tıpkı Hypnose Koleksiyonu’muzda olduğu gibi geri dönüştürülebilir materyallerle ürünler tasarlamaya devam edeceğiz. Çünkü daima daha güzel ve yeşil bir gelecek hayal ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“HYPNOSE”A İYİ TASARIM ÖDÜLÜ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!