“HİSARLI AHMET İLİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR MARKA”

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu için basın tanıtım konseri gerçekleşti. Sempozyumun KSBÜ ev sahipliğinde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Rektör Kavuncu, “Hisarlı Ahmet ilimiz için büyük bir marka. Büyük bir değer. Rahmet, minnetle anıyoruz” dedi.

Tanıtım konseri etkinliğine Kütahya Valisi Ali Çelik başta olmak üzere Kütahya protokolü, sempozyumu düzenleyen heyet, akademisyenler, basın mensupları ve davetliler katıldı. Program başlangıcında sempozyumun bu yılki teması olan “Müzik ve İklim” bağlamında iklim değişikliği konusunda farkındalık videosu izlendi.

“İKLİM KRİZİ ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUN”

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı hoş geldiniz konuşmasında, bu yıl sempozyumun KSBÜ ev sahipliğinde düzenlenmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Rektör Kavuncu, “Hisarlı Ahmet ilimiz için büyük bir marka. Büyük bir değer. Rahmet, minnetle anıyoruz. Tabiatı sevmesi, insanı sevmesi en büyük özellikleriydi. İklim temasıyla müzik sempozyumu çalışması yapmak yine sanat işi. İklim krizi çok önemli bir sorun. Konuyla ilgili yapılan farkındalık çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu ilimiz ve bölgemiz için çok önemli bir etkinlik. Katkıda bulunan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Program Yesari Asım Arsoy bestelerinin yorumlanmasıyla devam etti. Son kısımda ise teşekkür belgeleri takdim edildi. 12. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu 9- 12 Haziran tarihleri arasında KSBÜ ev sahipliğinde düzenlenecek.

“HİSARLI AHMET İLİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR MARKA”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!