“HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

featured
service

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Kongresi’nde konuştu.

Milletvekili Gazel, “Ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnafımıza gelir kaybı ve kira olarak 4 ay süreyle 1000’er lira hibe desteği sağladık. Türkiye genelinde bu desteğin tutarı 4,6 milyar lirayı aştı. Bunun yanında dahil oldukları gruba göre esnafımıza, 5 bin ve 3 bin liralık hibe desteği de oluşturduk. Bunun miktarı da 4,3 milyar lirayı buldu” dedi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede katılımcılara hitap eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, her zaman esnafların yanında olduklarını söyledi. Esnaf ve sanatkarların Anadolu’nun vatan haline gelmesinde önemli görevler üstlendiğini aktaran Gazel, “Bir çok ülkede özellikle korona salgını döneminde sosyal adaletsizliklerin ve vicdanları yaralayan görüntülerin oluştuğuna şahit olduk. Hamdolsun devletimizin aldığı tedbirlerle, esnaflarımız başta olmak üzere milletimizin gönülden hassasiyetiyle bu süreci en az zararla atlattık. Salgın sürecinden olumsuz etkilenenlerin başında esnaf ve sanatkarlarımız geliyordu. Bu dönemde esnaflarımızın yanında olmaya çalıştık” dedi. Salgın sürecinde esnafların her zaman yanında olduklarının altını çizen Gazel, şunları kaydetti: Bu kapsamda; ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnafımıza gelir kaybı ve kira olarak 4 ay süreyle 1000’er lira hibe desteği sağladık. Türkiye genelinde bu desteğin tutarı 4,6 milyar lirayı aştı. Bunun yanında dahil oldukları gruba göre esnafımıza, 5 bin ve 3 bin liralık hibe desteği de oluşturduk. Bunun miktarı da 4,3 milyar lirayı buldu. Ayrıca esnaf ve sanatkarlarımızın kredi ve kefalet kooperatiflerine olan borçlarını yeniden yapılandırabilmelerini temin ettik. 2020’de bir kez 2021’de 3 kez bu kredileri ertelemeye tabi tuttuk. Korona salgını sonrasında yeniden işlerinin başına geçen esnafımıza ihtiyaçlarına göre, çeşitli araçlara desteklemeyi sürdüreceğiz. Esnaflarımız kendi yaşadıkları sıkıntıya rağmen bu dönemde, oda başkanlarımızın önderliğinde, herkese yardım elini uzattılar. İmkanlarını bölüştüler. Bu toprakları vatan yapan harçtan bahsederken kastettiğimiz şeylerden biri de esnaflarımızın bu duyarlılığıdır.

“BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

“İnşallah bu hassasiyetle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını birlikte gerçekleştireceğiz” diyen Gazel, küresel çapta yaşanan krizlerin ülkemizi de etkilediğini belirtti. 2018 yılından bu yana döviz kurları üzerinden yapılan manipülasyonlarla mücadele ettiklerini anlatan Gazel, bu mücadeleden başarıyla çıkılacağını söyledi. Fahiş fiyat ve stokçularla mücadelede cezaların arttılacağını belirten Gazel, “İnternet üzerinden satış yapan platformlara da belli düzenlemeler ve sınırlamalar getiriyoruz. Kendi işini kurmak, yaygınlaştırmak ve büyütmek isteyen girişimcilerimize verdiğimiz desteği artırıyor ve genişletiyoruz. Çeşitli istihdam projeleriyle gençlerimizin hem meslek öğrenmelerini hem de kazanç sahibi olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Birçok kalemde gerçekleştirdiğimiz KDV indirimleriyle bir yandan vatandaşımıza dokunurken, diğer yandan da esnafımızın işini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Çalışan, üreten, istihdam eden, ülkeye kazanç sağlayan herkesin yanında olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor, esnafımıza bereketli, bol kazançlı ve huzurlu çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

“HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!