“HANIMLARIN DESTEKLERİNİ DEĞERLİ BULUYORUM”

featured
service

Hilal Kent Mahallesi’nde yapımına başlanan Fetih 1453 Camisi’nin temel atma töreni yapıldı. Törene katılan Vali Ali Çelik: “Başta hayırsever kardeşlerimiz olmak üzere hanımların desteklerini değerli buluyorum. Çocuklarımıza gençlerimize yönelik dini mekânlara ihtiyaç var” dedi.

Törene Vali Ali Çelik, Jandarma İl Jandarma Komutanı Murat Kırbaç, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İsmail Çağlar Bayırcı, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Müftü Yardımcıları Tahsin Ekim ve Mustafa Karaman, Kurum Amirleri, Mahalle Muhtarı Kamil Çelik, Fetih 1453 Camii Dernek Başkanı Ali Demir ve mahalle sakinleri katıldı.

BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK

Şube Müdürü Yasin Kara’nın sunduğu temel atma merasimi imam-hatip Mustafa Kurt’un Kur’an tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş açılış konuşmasında cami ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Müftü Demirtaş: “Bugün burada hem bir temel atma hem de teşekkür toplantısı için bir araya geldik. Burada kot farkı sebebi ile dağ gibi bir kütle mevcut idi. İl Özel İdaresi 48 gün süren bir çalışmayı yaptı. Kütahya Belediyemiz hem buradaki çalışmalara katkı sundu hem de mahalle girişinde yer alan vatandaşımızın şimdilik namaz kıldığı mekânın düzenlenmesinde ve tahsisinde çok büyük destekleri oldu. Allah razı olsun. Bu sebeple bugün hem bir temel atıyoruz hem de teşekkür ediyoruz. 3 dönümlük bir arazi üzerine 2 bin 500 metrekare inşaat alanında kot farkı sebebi ile 3 katlı bir proje alanı ortaya çıkıyor. Projede bin kişilik cami, yetişkinlere ve çocuklara yönelik Kur’an Kursları, Gençlik Merkezi, Kütüphane, Taziye Evi, Gasilhane, Dernek Odası ve İşyerleri olacak” dedi.

ÇELİK: “DİNİ MEKÂNLARA İHTİYAÇ VAR”

Vali Ali Çelik ise yaptığı konuşmada; “Derneğimizin öncülüğünde yapılan bu büyük projenin bir külliye özelliği arz etmesinden mutluluk duydum. Başta hayırsever kardeşlerimiz olmak üzere hanımların desteklerini değerli buluyorum. Çocuklarımıza gençlerimize yönelik dini mekânlara ihtiyaç var. Kısa sürede bitirilip mahallemizde caminin hizmete alınmasını diliyorum” dedi. Konuşmalar sonunda İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın yaptığı duanın ardından Kütahya Valisi Ali Çelik ve protokolün butonlara basması ile temel atıldı. Vali Ali Çelik, temel atma töreninin ardından Hilal Kent Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

“HANIMLARIN DESTEKLERİNİ DEĞERLİ BULUYORUM”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!