Hafta sonu kar alarmı! Kütahya’da hava durumu nasıl olacak?

Türkiye, önümüzdeki günlerde yeni bir soğuk ve yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. İşte detaylar...

Hafta sonu kar alarmı! Kütahya'da hava durumu nasıl olacak?
service

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, Türkiye, önümüzdeki günlerde yeni bir soğuk ve yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. İşte detaylar:

Yeni Hava Dalgasıyla Soğuk ve Yağışlı Günler

Yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı bir hava dalgası ülkemizi etkisi altına alacak. Bugün genel olarak parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Batı Karadeniz ile Marmara’nın doğusunda kıyı kesimlerde sağanak, iç kesimlerde ise kar ve karla karışık yağmur görülecek. Orta ve Doğu Akdeniz bölgelerinde ise sağanak yağış etkisini sürdürecek.

Yarın ve Hafta Sonu Yağışlı

Yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk sistem, kuzey, iç ve doğu kesimlerde yağış getirecek. Bu yağışlar genellikle Karadeniz’in kıyı kesimlerinde sağanak, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri, İç Anadolu, Ege’nin iç kesimleri ile Marmara’nın batısında kar ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek.

Karlı Günler Hafta Sonunda

Hafta sonu boyunca yağışlı sistem etkisini sürdürecek ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesimleri dışında kalan tüm bölgelerde kar ve karla karışık yağmur gözlemlenecek. Hava sıcaklıkları genellikle mevsim normalleri civarında seyrederken, hafta sonundan itibaren azalarak mevsim normalleri altına düşmesi bekleniyor.

  • Ankara: Yarın güney kesimlerde hafif kar yağışı bekleniyor. Cumartesi günü parçalı bulutlu, pazar günü ise kent genelinde kar yağışı etkili olacak. Hava sıcaklıkları yarın sıfırın altında 4, hafta sonu ise sıfırın altında 2 ila 3 derece arasında değişecek.
  • İstanbul: Yarın sağanak, hafta sonu ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıkları yarın 8, hafta sonu ise 6 ila 8 derece civarında seyredecek.
  • İzmir: Yarın yağış beklenmezken, hafta sonu şehrin kuzey kesimlerinde yağış gözlemlenecek. Hava sıcaklıkları yarın 14, hafta sonu ise 10-12 derece civarında seyredecek.
  • Kütahya: 26-30 Ocak tarihleri arasında beş gün boyunca genellikle kar yağışlı ve bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklık -4°C ile 3°C arasında değişecek.

Hafta sonu kar alarmı! Kütahya’da hava durumu nasıl olacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!