Hacı adaylarına uyarı, kurasız hac ilanlarına dikkat

'Kurasız hac imkanı', 'Özel Hac', 'Kurasız Özel Hac' ilanlarına dikkat çekerek, bu ilanlara itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Hacı adaylarına uyarı, kurasız hac ilanlarına dikkat
service

Hac ve Umre Seyahat Acentaları Başkanı Diyaeddin Şahin, son günlerde sosyal medyada dolaşan ‘Kurasız hac imkanı’, ‘Özel Hac’, ‘Kurasız Özel Hac’ adlı ilanlara dikkat çekerek, bu tür ilanlara itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Şahin, bu ilanların bir aldatmaca olduğunu belirtti ve hacı adaylarını bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

“KONTENJAN DIŞI HAC VİZESİ OLMAYACAK”

Hac kontenjanının 83 bin 430 olduğunu ve bu kontenjan dâhilinde hacca gitmeye hak kazananların 2 Kasım 2023 tarihinde çekilen kura ile belirlendiğini hatırlatan Şahin, bu kontenjan dışında hiçbir hac vizesi olmayacağını vurguladı.

Ayrıca, Suudi Arabistan Krallığı’nın ve Dış İşleri Bakanlığı’nın duyurularıyla e-vize uygulamasının sadece turistik amaçlı ziyaretler için geçerli olduğunu, hac döneminde ise kutsal beldelere girişin mümkün olmadığının açıkça ifade edildiğini belirtti.

Hacca gitmek isteyenlerin dikkatli olmalarını ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından noter huzurunda çekilen kura sonucu belirlenen sıra dışında kura çıkmayanların hacca gitme imkanı olmadığını hatırlatan Şahin, insanların samimi duygularını istismar etmek isteyen dolandırıcılara karşı uyanık olmalarını istedi.

Hacı adaylarına uyarı, kurasız hac ilanlarına dikkat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!