ZEHİRLENEN HAYVANLAR İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU

ZEHİRLENEN HAYVANLAR İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.12.2021
9
A+
A-

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesinde ormanlık alanda yaban hayvanları ile köpekler zehirlendi. Olayın aydınlatılması için kurulan özel ekipler, sorumluların yakalanması için detaylı çalışma başlattı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesi yakınlarındaki Yaylacık ormanı girişinde 2 köpek, 1 tilki ve 2 kuş cinsi hayvan ölü olarak bulundu. Zehirleyenlerin kimliği henüz belli olmazken, incelenmek üzere bölgede bulunan tavuk kemikleri ve hayvanlardan numuneler alındı. 

ZEHİRLİ TAVUK KEMİĞİ PARÇALARI BULUNDU

Aynı alanda birden fazla hayvanın ölü bulunması üzerine ekipler harekete geçti. Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğa Koruma İlçe Müdürlüğü tarafından bahse konu bölgede yapılan incelemede zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları bulundu. 2 köpek, 1 tilki, 2 kuş cinsi hayvanın öldüğünün tespit edildiğini açıklayan Kütahya Valiliği, olay yerinde bulunan ve zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları ile zehirlenen hayvanlara ait numunelerin Bornova Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderildiğini belirtti.

HAYDİ VE JASAT İŞ BAŞINDA

Hayvanseverlerin tepkisini çeken olay, Kütahya’daki kolluk kuvvetlerini harekete geçirdi.  Kütahya İl Jandarma Komutanlığı, Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi (HAYDİ), Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Olay Yeri İnceleme Timi ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığından teşkil edilen özel ekipler olayın aydınlatılmasında yönelik detaylı bir çalışma başlattı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.