ZAFER’İN 100.YILI DEVLET TÖRENİ İLE KUTLANSIN

ZAFER’İN 100.YILI DEVLET TÖRENİ İLE KUTLANSIN
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.06.2022
0
A+
A-

Bu sene 100. Yılını kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer bayramı sebebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, kurtuluşun bayramı olan 30 Ağustos’un yüzüncü yılının devlet töreni ile kutlanmasının gerektiğini ifade etti.

Törenlerin 100. Yıl kararnamesi ile devlet töreni haline gelmesini talep eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “2023’ün provasını gelin Kütahya’da yapalım. Meclis çatısı altındaki tüm milletvekillerimizi de 30 ağustos törenleri için Dumlupınar’a bekliyoruz. Bu konuyu partiler ve siyaset üstü görelim. Gelecek nesillerimize bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları ve bu güzel vatanın nasıl vatan kılındığını en güzel şekliyle gösterelim” dedi.

“KÜTAHYA MERHAMET, KÜTAHYA ŞEHİT KANI DEMEKTİR”

30 Ağustos Zaferi ile birlikte Kütahya’nın düşman işgalinden kurtulduğunu, 30 Ağustos’un aynı zamanda Kütahya’nın kurtuluşunun yıl dönümü olduğunu ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Kütahya merhamet demektir. Kütahya gurur demektir. Kütahya tarih demektir. Kütahya Anadolu irfanı demektir. Ve en önemlisi Kütahya şehit kanı demektir. Kurtuluş savaşı sırasında Kütahya mutasarrıfı Sait beye teşekkür mektubu yazan Atatürk, Kütahya ile ilgili şunları söylemiştir: ‘Vatanperver Kütahya ahalisinin mali fedakârlığı, maddi ve manevi himmet ve mesaisi ile dini, milli ve vatani mücadelede zaferimizi temin edecek kahraman bir zümre olacağına eminim’” ifadelerini kullandı.

“ZAFERİN KAZANILDIĞI BU TOPRAKLARDAN DÜNYAYA İHRACAT YAPILIYOR”

Yüz yıl önce şehit kanı ile sulanarak kazanılan topraklardan artık tüm dünyaya ihracat yapıldığını belirten MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “ Bugün yedi düvele kafa tutan o kahramanların torunları,  çinide, seramikte, porselende, camda, mermerde, kömürde, yedek parçada, makine aksamında,  kirazda, vişnede, leblebide ve tekstilde Avrupa’ya kafa tutuyor. 100 yıl önce şehit kanlarıyla kazandığımız topraklardan şimdi güzellikler fışkırıyor. Kurulu yedi organize sanayi bölgemizde isimsiz kahraman sanayicimiz yaklaşık 30.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Yeni kurulacak “zafer organize sanayi bölgesi” ile birlikte istihdam sayısı inşallah 50.000’e ulaşacaktır. Yalnızca geçen ay 192 milyon dolarlık ihracat yapmışlardır, hedefimiz yılsonunda 750 milyon dolardır. Kurtuluş Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarına sahne olan Emet ve Hisarcık şimdi dünya bor piyasasını elinde tutuyor. İşlenmiş mamullerle beraber ihracatımız 1 milyar doları geçti. Termal suları ile yapılan kaplıca turizmi ve seracılık sektörleri her geçen gün büyümeye devam etmektedir” diye konuştu.

“ETKİNLİKLER CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYESİNDE YAPILMALI”

Büyük zaferin 100 yıl kutlamalarının Kütahya adına çok önemli olduğunu söyleyen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Ülkemiz için olduğu gibi Kütahya için de 2022 çok önemli bir yıldır. Çünkü kurtuluş Savaşı’nın 100. yılıdır. Daha önce nasıl bu kürsüden Aizanoi ile ilgili turizmi geliştirmemiz gerek dediysem,  şimdi de ‘savaş alanları turizmi’ ile bu bölgelere çok ciddi sayıda yerli ve yabancı turist gelmelidir diyorum. Nasıl ikinci dünya savaşı sonrası çok önem arz eden Normandiya çıkarması için her yıl etkinlikler yapılıyor ve bu etkinliklere devlet başkanları düzeyinde katılım sağlanıyorsa,  Türk dünyası ve İslam âlemi için bu denli önemli olan bir zaferin yıl dönümü de çok ciddi etkinliklerle idrak edilebilir. Dumlupınar’daki bu organizasyon esasen gençlik ve spor bakanlığımız tarafından yapılmaktadır. Bu konuda da en ufak bir rahatsızlığımız yoktur. Ancak 100. yıl kutlamaları Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür Ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik Ve Spor Bakanlığının birlikte düzenleyeceği bir organizasyon ile yapılmalıdır. Biz 100. yıl kararnamesi ile bu yılki kutlamaların devlet töreni haline getirilmesini istiyoruz. Meclis çatısı altındaki tüm milletvekillerimizi de 30 ağustos törenleri için Dumlupınar’a bekliyoruz. Bu konuyu partiler ve siyaset üstü görelim. Gelecek nesillerimize bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları ve bu güzel vatanın nasıl vatan kılındığını en güzel şekliyle gösterelim” diyerek sözlerini tamamladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram