ZAFER’DEN KOBİ’LERE 10 MİLYONLUK DESTEK

ZAFER’DEN KOBİ’LERE 10 MİLYONLUK DESTEK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.12.2021
5
A+
A-

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan 10 milyon TL toplam bütçeli İmalat Sanayisindeki KOBİ’lerin Rekabet Gücünün Artırılması Finansman Desteği Programı (KOBİFİN) paydaşların katılımıyla düzenlenen çevrim içi toplantıyla ilan edildi.

Program Yönetimi Birimi Uzmanı Hasan Cenk Dedeoğlu’nun KOBİFİN’e ilişkin temel hususlar (amaç, öncelik, bütçe, destek limitleri vb.) hakkında, Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Afyonkarahisar Şubesi Müdürü Serkan Sandıkçıoğlu’nun ise aracı kuruluş nezdindeki işlemler hakkında bilgilendirme yaptığı toplantı Genel Sekreterimiz Veli Oğuz’un konuşması ile sona erdi.

ASGARİ 500 BİN, AZAMİ 500 MİLYON TL

KOBİFİN kapsamında TR33 Bölgesi’nde imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin COVID-19 sonrası toparlanma sürecinin desteklenmesi ve rekabet gücünün artırılması amaçlanmakta olup başvuru rehberinde belirtilen nitelikteki projeler için ilgili aracı kuruluşlardan alınacak krediler karşılığında ödenecek finansman gideri (kar tutarı) ZAFER tarafından karşılanacak. Program kapsamında karşılanacak olan finansman gideri asgari 500 bin TL; azami 2 milyon TL’dir.

ÖNCELİKLİ GRUPLAR BELİRLENDİ

KOBİFİN kapsamında öncelik sırasına göre şu projeler desteklenecek:  Stratejik tematik sektörlerde (otomotiv yan sanayi, savunma sanayi ve teknik tekstil) ya da bu sektörlere doğrudan mamul / yarı mamul girdisi sağlayan imalat sanayisi sektörlerinde; Ar-Ge faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, ürün ya da üretim süreci yenilikleri yapılması. BİGEM imalat sanayisi sektörlerinde (C10 Gıda, C13 Tekstil, C15 Deri, C22 Kauçuk ve Plastik, C23 Diğer Metalik Olmayan Mineral Ürünler, C25 Fabrikasyon Metal Ürünler, C27 Elektrikli Teçhizat, C31 Mobilya); yeni yatırımların hayata geçirilmesi, kaynak verimliliği sağlamak amaçlı modernizasyon yatırımlarının yapılması.

BAŞVURU İÇİN 13 MART SON

KOBİFİN’in son başvuru zamanı KAYS girişi ve onayı için 13 Mart 2022 saat 23:59; taahhütnamenin e-imzası / teslimi içinse 18 Mart 2022 saat 18:00 olarak belirlendi.  KOBİFİN kapsamında çevrim içi ortamda eğitim toplantısı düzenlenecek. Eğitim toplantısı kapsamında projenin hazırlanması ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi’nin (KAYS) kullanımına yönelik bilgi verilecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.