“YAPMAK BELEDİYENİN, KORUMAK VATANDAŞIN GÖREVİ”

“YAPMAK BELEDİYENİN, KORUMAK VATANDAŞIN GÖREVİ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.05.2022
3
A+
A-

Meydan ve Maltepe Mahallelerinde bulunan mahalle fırınlarının doğalgazlı hale dönüştürülmesi işlemi ile bakım ve onarımları tamamlandı. Fırınların açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, vatandaşa hizmet götürmenin belediyenin, yapılan hizmetlere sahip çıkıp korumanın da vatandaşın görevi olduğunu vurguladı.

Açılış törenine Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Meydan Mahallesi Muhtarı Tefik Karaca, Maltepe Mahallesi Muhtarı Hasan Hüseyin Yenice, MHP İl ve Merkez İlçe yöneticileri, belediye birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

“YILLARCA İHMAL EDİLMİŞLİĞİN DIŞA VURUMU”

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, fırınların doğalgazlı hale dönüştürülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 2019 yılında göreve geldiği günden itibaren merkezde olmasına rağmen Meydan Mahallesinin elektrik hatlarının yer üstünde olduğunu hatırlatan Başkan Işık, hızlı bir çalışma ile elektrik hatlarını yer altına aldırdıklarını söyledi. Başkan Işık, “Mevsim şartları sebebiyle TEDAŞ ve diğer yetkili kurumlar açılan yerleri kapatamadı. Kış aylarınca sosyal medyadan klavye kahramanları ‘Meydan Mahallesi çamurdan geçilmiyor’ diye yazıp çizdiler. 2020 yılı asfalt sezonunda Meydan Mahallesinin asfalt sorununu çözdük. Sabırsızlıkla hizmet bekleyen hemşerilerimiz var. Biz hiçbirine alınmadık. Yıllarca ihmal edilmişliğin dışa vurumu olarak gördük” dedi.

DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

Çevre kirliliğine yol açan fırınların doğalgazlı hale dönüşümlerinin hızla tamamlandığını ifade eden Başkan Işık, “Mahalle sakini değerli hemşerilerimizin taleplerini dinleyip ve değerlendirerek, fırınlarımızı doğalgazlı hale dönüştürdük. 2020 yılı içinde Kütahya’da ilk kez 3 mahallemizde doğalgazlı fırın uygulamasını başlattık. Arkasından birçok muhtarımızın talepleri bize ulaştı. Makul olanları, yer sorunu, mülkiyet sorunu ve imar sorunu olmayan diğer mahallelerimize de bu hizmetleri kazandırmaya başladık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“EKSİĞİ TAMAMLAYACAĞIZ, KİRLENENİ TEMİZLEYECEĞİZ”

Başkan Işık, yapılan hizmetlerin ve eserlerin korunmasının şehirde yaşayanların görevi olduğunu hatırlattı. Başkan Işık, “Park yapıyoruz, bazı hemşerilerimiz inadına kirletiyor. Temizlemek bizim görevimiz. Vatandaşımız da çöplerini çöp kutusu yerine yere atmak zorunda değil. Elbette eksiği tamamlayacağız, kirleneni temizleyeceğiz, kırılanı tamir edeceğiz, olmayanı da bu şehre kazandıracağız” dedi. Fırınlarda yapılacak ekmek ve diğer ürünlerin hanelerin ihtiyaçları kadar yapılmasını hatırlatan Başkan Işık, her iki mahalleye de dönüşümü tamamlanan doğalgazlı fırınların hayırlı olmasını temenni etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram