“VATANDAŞLARIMIZ RIZASI OLMADAN HİÇBİR PARTİYE ÜYE YAPILAMAZ”

“VATANDAŞLARIMIZ RIZASI OLMADAN HİÇBİR PARTİYE ÜYE YAPILAMAZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.12.2021
7
A+
A-

Deva Partisi Kütahya İl Başkanı Lütfi Yiğit, Genel Başkan Ali Babacan’ın katımlıyla gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Ali Babacan; “Binlerce vatandaşımız, rızasına aykırı olarak iktidar partisine üye yapılmış. Bir siyasi parti rıza olmadan kimseyi üye kaydedemez” dedi.

Deva Partisi Kütahya İl Başkanı Lütfi Yiğit 14 Aralık Salı günü 11.00’de Ankara’da düzenlenen 8. İl Başkanları Toplantısına katıldı. Ülke ekonomisinin gündemi oluşturduğu toplantıda, e-devlet üzerinden iktidar partisine üye yapılan vatandaşlar da konuşuldu.

‘BİNLERCE VATANDAŞIMIZ RIZASINA AYKIRI OLARAK İKTİDAR PARTİSİNE ÜYE YAPILMIŞ’

Vatandaşlara e-devlet üzerinden parti üyeliği sorgulama çağrısı yapan Babacan: “Binlerce vatandaşımız, rızasına aykırı olarak iktidar partisine üye yapılmış. Niğde’de üye olmak üzere gelenlerin yarısı şaşkınlıkla iktidar partisine üye olduğunu öğrendi. Hakkari’de partimize üye olmak üzere gelen 130 arkadaşımızdan 40’ı habersizce iktidar partisine üye yapıldığını fark etti.  Karaman İl Başkanımız, her ilçenin üçte birinde benzer bir durum olduğunu tespit etti. İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde partimize üye olmaya gelip de iktidar partisi üyeliğiyle karşılaşan kişilerin oranı yüzde 40. Viranşehir’de 1775 üyelik başvurusundan tam 760 kişi partimize geldiğinde şaşkınlıkla bir başka partinin üyesi olduğunu öğrendi. Habersizce iktidar partisine üye yapılmış olabilirsiniz. Rızanız dışında üyelik var ise ve gönlünüz razı değilse üyeliğinizi sona erdirin. Kimse zorla, habersizce, çaktırmadan bir partiye üye yapılamaz, bu suçtur. Bir siyasi parti rıza olmadan kimseyi üye kaydedemez. Gün gelir tüm bu yanlışların denetimi yapılır. Hiç kimse ilelebet bu iktidar devam edecek deyip bir vurdumduymazlık, pervasızlık yapmasın” ifadelerine yer verdi.

 ‘TÜRKİYE, SINIR KOMŞULARININ UCUZ PAZAR YERİ OLDU”

Türkiye’nin sınır komşularının ucuz pazar yeri olduğunu vurgulayan Ali Babacan: “Paramızın, karşısında değer kaybetmediği para birimi neredeyse kalmadı. Bir tek senelerdir topraklarında iç savaş süren Suriye dışındaki tüm komşularımızın karşısında paramız eridi. Azerbaycan, Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan için adeta bedava bir ülkeye döndük. Elbette ülkemizin komşularının rahatça geldiği bir ülke olmak isteriz. Ticaretimizle, sanayimizle, kültürümüzle, turizmimizle bir cazibe merkezi olmak isteriz. Ama bu öyle bir şey değil. Koskoca Türkiye, komşu ülkelerin ‘Her şey bir lira’ mağazasına döndü neredeyse” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram