VALİ ÇELİK ZAFER KAMPINDA

VALİ ÇELİK ZAFER KAMPINDA
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.05.2022
0
A+
A-

Vali Ali Çelik, Büyük Zafer’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Dumlupınar’da düzenlenen çadır kampını ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

Kütahya Gençlik Merkezi tarafından organize edilen programa; Vali Ali Çelik’in yanı sıra Vali Yardımcısı/ Dumlupınar Kaymakamı Buğra Karadağ, Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, Harp Coğrafyası Uzmanı Dr. Selim Erdoğan ile DPÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencileri katıldı.

“KURTULUŞ SAVAŞI’NIN TARİHSEL SÜRECİ ANLATILDI”

Harp Coğrafyası Uzmanı Dr. Selim Erdoğan, Türk milletini zafere taşıyan Başkomutan Meydan Muharebesi’ni, Kurtuluş Savaşı’nın tarihsel sürecini ve Kütahya’nın Millî Mücadele’deki yeri ve önemi hakkında bilgiler verdi. Düzenlenen programda emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik: “Büyük Zafer’imizin kazanıldığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı topraklarda böylesine anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“GELECEK SİZİNDİR!”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Şehit Sancaktar Mehmetçik Temel Atma Töreni’ndeki gençlere seslenişini hatırlatan Vali Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Gelecek sizindir! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz.’ sözleriyle geleceğimizi gençlerimize emanet ettiği bu kutlu topraklarda o günün ruhunu, gururunu hissetmek ve bu duyguları gençlerimizle paylaşmak benim için ayrı bir mutluluk oldu. Bu vesileyle başta Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve sonsuz şükranla anıyorum. Allah her birinden razı olsun” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram