VALİ ÇELİK: “HER KESİMDEN KABUL GÖRECEK”

VALİ ÇELİK: “HER KESİMDEN KABUL GÖRECEK”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.05.2022
3
A+
A-

Afet Farkındalığı ve Eğitimle Engelimi Aşarak Kazanıyorum Projesi’nin atölyesi düzenlenen törenle hizmete girdi. Atölyenin hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik: “Ortaya çıkan ürün toplumun her kesimi tarafından kabul görecek, farkındalık oluşturacak nitelikte bir ürün” dedi.

İçişleri Bakanlığınca desteklenen, Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneğince hazırlanan ve Kütahya Valiliğinin proje ortağı olduğu Afet Farkındalığı ve Eğitimle Engelimi Aşarak Kazanıyorum Projesi’nin atölyesi düzenlenen törenle hizmete girdi. Dernek üyeleri ve engelli bireyler tarafından oyuncak görünümlü battaniyelerin üretim ve satışının yapılacağı açılışa; Vali Ali Çelik, Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Vali Yardımcısı Mustafa Güney ile protokol üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILACAK”

Atölyenin hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik, “Açılışını yaptığımız atölye; engelli vatandaşlarımızın, önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik önemli bir projedir. Bu süreçte başta Nimet Hanım olmak üzere derneğin tüm çalışanları, üyeleri, çocuklarımız büyük bir enerjiyle ilimizin tüm kabiliyetleriyle bu çalışmayı bir araya getirdiler. Ortaya çıkan ürün toplumun her kesimi tarafından kabul görecek, farkındalık oluşturacak nitelikte bir ürün. Bu sürecin işletme aşamasına evrilmesi gerektiğini de inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“24 SAAT EMRİNİZDEYİZ”

Emeği geçenlere teşekkür eden Vali Çelik, “İlin tüm kamu görevlilerinin amacı engelli vatandaşlarımıza yönelik engelleri kaldırmak için çaba sarf etmek, gayret göstermek. Biz gece gündüz 24 saat hepsinin emrindeyiz” diye konuştu.

AFAD VE KIZILAY’A HEDİYE EDİLECEK

Törene katılan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ise; “Atölyemizde, engelli kardeşlerimiz ve yakınları tarafından üretilecek olan el emeği, göz nuru battaniyeler ve oyuncak görünümlü battaniyelerin 100’ü Sevgi Evlerindeki çocuklarımıza, 450’si AFAD’a, 450’si de Türk Kızılay’ına afetzedelere ulaştırılmak üzere hediye edilecek” açıklamasında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.