UYGULAMALI KARİYER EĞİTİMİ

UYGULAMALI KARİYER EĞİTİMİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.12.2021
1
A+
A-

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik Hizmetleri Alanı öğrencileri Sektör – Okul El Ele projesi kapsamında saç tasarım ve makyaj uzmanı Betül Şahin ile bir araya geldi.

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik Hizmetleri Alanı öğrencileri, mesleklerine mezun olduklarında donanımlı bir şekilde başlamaları ve ilerletmeleri adına okul yönetimi tarafından Sektör- Okul El Ele projesini hayata geçirdi.

“SEKTÖR- OKUL EL ELE”

Kariyerlerine doğru bilgi ve donanımla başlamaları için okulda verilen eğitimlerin yanında alanında uzman meslek uzmanlarının tecrübeleri de büyük önem taşıdığını ve öğrencilerin de bu tecrübeden yararlanmaları adına düzenlenen Sektör- Okul El Ele projesinin konuğu Betül Şahin Business Saç Tasarım ve Makyaj Uzmanı işletmecisi, Betül Şahin oldu. Şahin, meslekte yaşadığı zorluklar, müşteri ilişkileri, sektöründeki yenilikler ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

ATÖLYEDE DERS

Güzellik Hizmetleri Alan Şefi Esra Taşkın, alan öğretmenleri Sema Şafak ve Derya Demirkıran; temel bakım, cilt bakımı, vücut bakımı, makyaj uygulamaları, el-ayak bakımı, epilasyon, depilasyon, saç kesim teknikleri, saç şekillendirme ve renklendirme derslerini atölye ortamında vererek alanında uzman, eğitimli, donanımlı öğrenciler yetiştirmek olduğuınu ifade ettiler. Öğrenciler bölümden mezun olduktan sonra iş yeri açma belgesi, ustalık belgesi alarak güzellik sektöründe yer ediniyorlar. Kütahyalı bayanlar saç ve makyaj, cilt bakımı ve diğer uygulamalar için okula müşteri olarak gidebiliyorlar.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram