UCİM İSTİSMARA KARŞI HAREKETE GEÇTİ

UCİM İSTİSMARA KARŞI HAREKETE GEÇTİ
Yayınlama: 24.05.2022
0
A+
A-

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Kütahya ekibi Kütahya 80. Yıl Özel İdare İlkokulu öğretmenlerine çocuk ihmal ve istismarına yönelik farkındalık eğitimi verdi.

Kütahya Öğretmenevinde gerçekleşen eğitime okul idaresi, öğretmenler ve UCİM İl Koordinatörleri katıldı.

İSTİSMARIN PSİKOLOJİK VE HUKUKİ BOYUTU İŞLENDİ

UCİM Kütahya İl Koordinatörü Yasemin Sarı Karadaş UCİM tanıtımı, derneğin amaçları ve işleyişi konularında eğitim verirken, Eğitim, Rehberlik ve Yönlendirme Koordinatörü Beyza Uğuş tarafından verilen eğitimde  “İstismarın Psikolojik Boyutu ” konuları anlatıldı. Hukuk Koordinatörü Av. Reyhan Toker Atlı ise “İstismarın Hukuki Boyutu” konusunda bilgi verdi. Ayrıca okullarda karşılaşılan çocuk ihmal ve istismarı durumunda öğretmenlerin görev ve hukuki sorumlulukları konusunda ayrıntılı bilgi verdi.

EĞİTİM YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Eğitim, okul idaresi ve öğretmenlerden büyük ilgi gördü. Okul müdürü Onur Yıldırım, verilen eğitimin içeriği ve niteliği bakımından çok verimli ve faydalı olduğuna dikkat çekti. Ayrıca tüm öğretmen ve velilerin de bu eğitimden faydalanabilmeleri adına eğitimlere devam etmek istediklerini söyleyerek UCİM Kütahya ekibine, eğitime katılan öğretmenlere ve ev sahipliği için öğretmenevi yönetimine teşekkürlerini sundu. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.