TOPRAK ANALİZ LABORATUVARI KURULACAK

TOPRAK ANALİZ LABORATUVARI KURULACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.01.2022
1
A+
A-

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hizmet binasının yakında hizmete açılacağını söyleyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun: “İl Müdürlüğümüzde bir de toprak analizi laboratuvarı kurulacak” dedi.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Kütahya ziyareti sonrasında verdiği müjdeleri açıkladı.

İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET, SEVDAMIZ KÜTAHYA

Başkan Ceyhun, Kütahya’ya yapılacak yatırımları şu şekilde sıraladı: Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hizmet binası yakında hizmete açılacak. İl Müdürlüğünde bir de toprak analizi laboratuvarı kurulacak. Arı Yetiştiricileri Birliği bünyesinde bal süzme ve paketleme tesisi açılacak. 20 bin ceviz fidanı dağıtılacak. Çavdarhisar, Emet, Hisarcık ve Merkez ilçeye 400 damızlık koç dağıtımı yapılacak. Dumlupınar ilçesine süt toplama merkezi kurulacak. Hisarcık Kadın Kooperatifine roll ekmek üretim tesisi kurulacak. Aslanapa ve Altıntaş ilçelerine mısır kurutma tesisi kurulacak. Çavdarhisar Tarım Meslek Lisesinin serası modernize edilecek. Kiraz bahçelerinde hastalık ve zararlı mücadelesi başlatılacak. Oysu ve Sofça’da 2 adet bal ormanı tesis edilecek. Çamlıca Tabiat Parkına yaban hayat müzesi yapılacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram