TKDK’DAN ÜRETİCİYE ÇAĞRI

TKDK’DAN ÜRETİCİYE ÇAĞRI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.12.2021
8
A+
A-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörü Ahmet Yazar, IPARD II 11. Başvuru Çağrı Ön İlanının yayımlandığını açıkladı. İlan kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında yer alan sektörler desteklenecek.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ( TKDK), IPARD II Programı 11. Başvuru Çağrı Ön İlanı 16 Aralık 2021 tarihi itibariyle yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan TKDK, en geç 2022 yılı Şubat ayının ilk haftası içinde On birinci Başvuru Çağrı İlanına çıkacak.

42 İLDEN BİRİ KÜTAHYA

Ahmet Yazar, başvuru çağrı ilanı kapsamında yatırımın uygulanacağı 42 il içerisinde bulunan Kütahya’da proje kabullerine çağrı ilanının ardından başlanacağını söyledi. Ön Çağrı ilanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında yer alan sektörlerin destekleneceğini kaydeden Yazar: “Bu çerçevede; ‘tıbbi ve aromatik bitki, süs bitkisi, mantar, fide ve fidan yetiştiricilikleri, arıcılık, zanaatkârlık, katma değerli ürün üretimi, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği, tarımsal makine parkı kurulması ve yenilenebilir enerji’ sektörleri desteklenecek” ifadelerine yer verdi.

YÜZDE 55-65 ORANLARINDA HİBE DESTEĞİ Yazar: “Kırsal alanlarda gerçekleştirilecek yatırımlara TKDK tarafından yüzde 55-65 oranlarında hibe desteği sağlanacak. Hibe desteğine ilave olarak, uygun yatırım harcamaları KDV vb. tüm vergilerden muaf olacaklar” açıklamasında bulundu.  İçerisinde yapım işi bulunmayan başvuruların son teslim tarihi Çağrı İlanından itibaren 30 gün, yapım işi içeren başvuruların son teslim tarihi ise Çağrı İlanından itibaren 45 gün olacak. Bilgi almak isteyen yatırımcılar, TKDK Kütahya İl Koordinatörlüğü ve 444 85 35 numaralı yardım masası hattına başvurabilecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram