TEKNOFEST TAKIMLARINA DESTEK PAKETİ

TEKNOFEST TAKIMLARINA DESTEK PAKETİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.01.2022
0
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, 2022 TEKNOFEST’te üniversiteyi temsil etmeye hazırlanan takımlarda yer alan öğrencilerle buluştuğu toplantıda yürütülen çalışmalar için destek paketi açıkladı.

DPÜ, TEKNOFEST’e hazırlanan takımlar için ek destek paketi hazırladığını duyurdu. TEKNOFEST’e katılacak takımlar için çevrim içi ortamda düzenlenen ve Prof. Dr. Hasan Göçmez’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak yarışmalar konusunda deneyimi olan takımlardan DUSCART, IEEE, Karanda, Şahin, Ülgen ve Artun ile Fen Edebiyat Fakültesin öğrencilerinin görev alacağı ve kuruluş süreci tamamlanmak üzere olan takımlar, kendilerini tanıtıp TEKNOFEST’te hangi kategoriye katılacaklarına ve bu kategorideki yarışmalarda hedeflerinin ne olduğuna ilişkin rektör yardımcısına bilgi verdi.

DPÜ’YÜ 19 TAKIM TEMSİL EDECEK

Prof. Dr. Göçmez, bu yıl Akıllı Ulaşım, Biyoteknoloji İnovasyon, Eğitim Teknolojileri, Helikopter Tasarım, JET Motor Tasarım, Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri, Sanayide Dijital Teknolojiler, Tarım Teknolojileri, Turizm Teknolojileri, Uçan Araba Tasarım ve Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışmalarında DPÜ’yü temsil edecek 19 takımın öğrencilerine tek tek başarılar diledikten sonra takımların danışmanlarına da söz verdi.

KARAGÜZEL: “ATÖLYE DESTEK SERVİSİ KURUYORUZ”

Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu: “Danışmanlığını yürüttüğüm topluluğumuzda İnsansız Hava Aracı ve roket takımlarımız var. İHA takımımızı geçen sene kurduk, inşallah bu sene İHA’da da belli bir dereceye geleceğiz. Rokette ise oldukça tecrübeliyiz, inşallah bundan sonra daha iyi işlere imza atacağız” diye konuştu. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Karagüzel ise TEKNOFEST takımlarının büyük kısmının mühendislik öğrencilerinden oluştuğuna dikkat çekerek: “Sizler için fakültemizde yeni bir birim oluşturuyoruz. Atölye Destek Servisi adını alacak bu birim sizlere projelerinizi yürütürken gereksinim duyacağınız malzemelerin temininde yardımcı olacak. İnşallah 4 Mart Dünya Mühendisler Günü’nde bu birimi açarak çalışmalarınıza daha etkin bir destek sunacağız” ifadelerini kullandı.

UYSAL: “DPÜ MARKASINI YÜKSELTECEKSİNİZ”

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal: “Sizleri tebrik ediyorum. Genç yaşta böyle büyük hedefler koydunuz. Umarım daha da ileriye gidersiniz. Yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Daha çok öğrencimiz bilim üreten, teknoloji üreten topluluklarımıza katılacaklar. DPÜ markasına değer katacak ve yükselteceksiniz, buna yürekten inanıyorum. Gerek şahsım gerek çalışma arkadaşlarım, üniversitemizin tüm kaynaklarıyla birlikte yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Çok merak ediyor ve heyecan duyuyorum. Her birinize çalışma alanlarınızda başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

GÖÇMEZ: “TEKNOFEST TAKIMLARIMIZA EK DESTEK PAKETİ SUNUYORUZ”

Prof. Dr. Hasan Göçmez, TEKNOFEST’e hazırlanan takımlar için bir destek paketinin hayata geçeceğini ifade ederek şöyle konuştu: “Sizin yürüttüğünüz çalışmalarla ilgili yeni bir destek paketi hazırladık. DPÜ Bilimsel Araştırma Projeleri’nin Hızlı Destek programı kapsamında projelerinize 30.000 TL’ye kadar destek sağlama yönünde bir karar aldık. Sürecin hayata geçmesi için projelerinize ilişkin belgeleri en kısa sürede koordinatörlüğümüze ulaştırmanızı sizlerden rica ediyoruz. Farklı konularda gereksinim duyduğunuz destekleri vermek için de sizlerden gelecek isteklere açığız. Sizlere her zaman kapımız açık.” Toplantının son bölümünde takım temsilcileri, Prof. Dr. Göçmez’e çalışma koşulları ve gereksinimlerine ilişkin isteklerini ilettiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram