TARİHİ DOMANİÇ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 26 HAZİRAN’DA

TARİHİ DOMANİÇ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 26 HAZİRAN’DA
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.01.2022
22
A+
A-

Domaniç Belediye Başkanlığının organizasyonuyla 2022 yılında gerçekleştirilecek olan 661’inci Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin tarihi belli oldu. Domaniç Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda 661’inci Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri 26 Haziran 2022 Pazar günü düzenlenecek.

Ebe Çamlığı Er Meydanı 661’inci kez 26 Haziran 2022 Pazar günü baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste büyük, deste küçük, tozkoparan ve minikler kategorilerini ağırlayacak.

PANDEMİ NEDENİYLE YAPILAMADI

Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri dünyanın en eski güreş organizasyonlarından birisi olduğunu belirten Domaniç Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk, “Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad’ın Kayı Beyi Ertuğrul Gazi’ye Domaniç’i yurt olarak vermesinin ardından Kayı Boyu Alpleri’nin bu topraklar üzerinde yani Ebe Hatun Çamlığında güreş tuttukları herkes tarafından bilinmektedir ki bu yüzden de güreşlerimiz tarihidir. Güreşlerimizi her yıl bir üst geliştirerek yapmaya çaba sarf ediyoruz. Tarihi Güreşlerimizi geçtiğimiz iki yıl önce Pandemi dolayısıyla yapamamıştık” ifadelerine yer verdi.

“TÜM RANDEVULARINIZI İPTAL EDİN”

Başkan Ertürk: “Domaniç Belediye Başkanlığımızın organizasyonuyla 2022 yılında gerçekleştirilecek olan 661’inci Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri 26 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Güreşlerimize tüm vatandaşlarımızı desteklemeye bekliyoruz. 26 Haziran’da tüm randevularınızı iptal edin. Çünkü 26 Haziran’da Ebe Hatun Çamlığı Er Meydanı Er’ler ile dolacak” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram