“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.07.2022
0
A+
A-

Kütahya Belediyesince Ilıca’da yapım ve tadilatları tamamlanan hasulhas, aqua park, su kuyuları düzenlenen törenle vatandaşın hizmetine sunuldu. Törende konuşan Başkan Alim Işık: “Bayramdan önce açma sözümüzü yerine getirdik ” dedi.
Ilıca’da bulunan havuzların ve aqua parkın açılış törenine Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, Jandarma Alay Komutanı Murat Kırbaç, Tarım İl Müdürü Orhan Özçalık, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, Milliyetçi Hareket Parti üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve ılıca sakinlerinin yanı sıra Kütahyalı vatandaşlar katıldı.
VALİ ALİ ÇELİK: “YAPMAK ÇOK ÖNEMLİ AMA YAŞATMAK DAHA ÖNEMLİ”
Ilıca’nın Kütahya’nın marka yerlerden biri olduğunu belirterek yapılan tesislerin Ilıca’yı hak ettiği görünüme kavuşması için önemli bir çalışma olduğunu kaydeden Vali Ali Çelik: “Ilıca marka yerlerden biri. Hem Kütahya’da hem de bölgesinde Eskişehir başta olmak üzere İstanbul’a uzanan bir ünü var. Özellikle Ilıca’nın kendi geçmişi ve geleceğini kucaklaması açısından Belediyemizin göstermiş olacağı ilgi çok önemliydi. Sağ olsun Belediye Başkanımız ve ekibi buraya hak ettiği değerin kazandırılması için yıpranan, eskiyen ve yeniden kurgulanması gereken alanların modern mimariyle, modern tesisler şeklinde kazandırılması için bir çabanın içinde. Yapmak çok önemli ama yaşatmak daha önemli. Bizlere de, sizlere de düşen bu alanları korumak. İnşallah açılacak tesislerin sürdürülebilir bir şekilde hizmet kalitesi artarak devam eder” şeklinde konuştu.
“KÜTAHYA’MIZIN DEĞERİNİ ARTIRACAK HER MÜCADELEDE DESTEKÇİYİZ”
Ilıca’da su sıkıntısının ortadan kaldırıldığını kaydeden Vali Çelik: “Belediyemiz kendi imkânlarını sonuna kadar kullanarak Ilıca’nın, Kütahya’mıza katmış olduğu değerin artarak devam etmesi için büyük bir mücadelenin içinde. Bizler de valilik, bakanlıklar olarak bu mücadelelerinde her zaman yanındayız. Destek vermeye çalışıyoruz. Ilıca’yı, Yoncalı’yı, Kütahya’yı hak ettiği yerlerin daha da ötesine taşımak ve ülkemiz genelinde bilinirliğinin artırılması için bir gayret var. Umarım bu gayret artarak devam eder. Ben emeği geçen başta Belediye Başkanımızın şahsında tüm belediye çalışanlarına şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.
4 YENİ KUYU AÇILDI
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise: “Buradaki tesislerin sıcak su sıkıntısı yaşamasından dolayı yeni jeotermal su kaynakları aramaya başladık. Çalışmalarımız sonucunda 4 kuyumuzdan 38 ila 51 derece sıcaklıkta ve 120-130 lt./sn debideki sıcak sularımıza ulaştık. Vatandaşlarımızdan hasulhas alanında tramplenle atlama ve derin havuzu ihtiyacı geldi, yapmak istedik ancak havuzu oynamaya kalktığımızda su kaçarsa hasulhas diye bir şeyin kalmayacağı bildirildi. Söz verdiğimiz üzere bayramdan önce açma sözümüzü yerine getirdik ” dedi.
ESKİ KADINLAR HAMAMI AÇILACAK
Yoğun istek üzerine eski kadınlar hamamı ve mağarayı açacaklarını dile getiren Başkan Işık: “Ilıca girişinde bulunan ucube şelale yıkımını yaptık. Yerine buraya daha çok yakışan bir şekilde tekrar ele alacağız. Bir diğer konu da sarıkız parkının metruk haliydi. Merdivenlerin tamiri duvarlar ve temizliği olmak üzere bundan sonra da hizmetlerimiz sürekli olarak devam edecek. Şu an Ilıca’da bulunan Otel Harlek 200 yatak kapasitesiyle hizmete başladı” diyerek sözlerini tamamladı. Aqua park önünde gerçekleşen açılışta kurdeleyi Kütahya Valisi Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü keserek havuzların açılışı gerçekleşti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram