“SON BİR HAFTADIR MÜTHİŞ BİR ARTIŞ VAR”

“SON BİR HAFTADIR MÜTHİŞ BİR ARTIŞ VAR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.02.2022
4
A+
A-

Omicron kaynakları vakalarda tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da önemli ölçüde artış yaşandığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler: “Tavşanlı’da da son bir haftadır maalesef vakalarda müthiş bir artış var” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı’da yürütülen yatırımlardan Ankara temaslarına, ilçedeki omicron kaynakları hastalık artışından belediye eliyle yürütülen çalışmalara kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Omicron kaynakları vakalarda tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da önemli ölçüde artış yaşandığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Tavşanlı’da da son bir haftadır maalesef vakalarda müthiş bir artış var. Maske, mesafe ve hijyen hususlarında son zamanlarda sıkıntı görünüyor. Yeteri kadar dikkat edilmediği ve ilgisizliğin arttığını hep beraber görüyoruz. Belediyemize gelen şikâyet konularının başında marketlerde maskesiz dolaşanların çoğaldığı bildiriliyor. Market yetkililerine (neden maske takılmıyor) diye şikâyette bulunulduğu zaman market yetkililerinin maske zorunluluğunun olmadığı gibi bir ifadede bulunduğu belirtiliyor ve daha sonra da maske denetiminin kendilerine ait olmadığını yönünde beyanda bulundukları anlatılıyor. Bu manada marketler, kahvehaneler, hastaneler ve düğün salonları gibi kalabalık ortamların olduğu kapalı alanlarda mutlak surette maske takılması gerekmektedir. Sevdiklerimize hastalık taşımak istemiyorsak lütfen bu koşullara uyalım. Halkımızın da bu konuda hassasiyet taşıdığına inanıyorum” dedi.

“İÇME SUYU HATTININ 40 KİLOMETRELİK BÖLÜMÜ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”

Belediye Başkanı Mustafa Güler, geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaret ve toplantılar hakkında bilgiler verdi. Güler, içme suyu isale hattının kalan 40 kilometrelik bölümünün yatırım programına alındığını ancak çalışmaların biraz geciktiğini ifade ederek: “Belediyemizin mevcut yatırımları ve talepleri ile ilgili geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretinde bulunduk. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nde ve devamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulunduk. DSİ Genel Müdürlüğü’nde genel müdür seviyesinde ve İçme Suları Daire Başkanlığı’nda temaslarımız oldu. Konu malum, içme suyu hattının ikinci etabı olan mevcut arıtma tesisinden Tavşanlı’ya ve buradan da Tunçilek’e kadar olan yaklaşık 40 kilometrelik isale hattı hususu. Yatırım programına alınmıştı ama resmi gazetede yayınlanmayınca endişelendik. Ancak yaptığımız görüşmelerde ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıdan dolayı sadece biraz geciktiğini öğrendik ve biraz rahatladık. Ayrıca aynı gün Türkiye Belediyeler ve Belediye Başkanları birliklerine ziyaretlerimiz ve buralarda da toplantılarımız oldu” ifadelerini kullandı.

“TAVŞANLI’NIN GELECEĞİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Geçtiğimiz Cuma günü Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’ye gerçekleştirdiği ziyareti de anlatan Başkan Güler: “Cuma günü Tavşanlı’nın geleceği ile ilgili çok önemli bir konuda Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece Hanımefendi ile bir araya geldik ve önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Şunu da ifade edebilirim ki bu toplantının karşılığını hemen gördük. Ama bu hususu açıklayabilmek için yasal sürecin bitmesi gerekiyor. Bununla birlikte inşallah Belediyemizin hedeflediği konulardan bir tanesi daha hayata geçmiş olacak” diye konuştu.

“YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Tavşanlı Belediyesi olarak pandemi şartlarında bile yatırım ve projeleri hiç aksatmadan devam ettirdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bu çerçevede Bedesten ve yüzme havuzu projeleri devam ediyor. Müze inşaatı yüzde 90, Çukurhan yüzde 50, Göbel Termal Tesisleri’mizdeki bungalov yapılaşması projesinde yüzde 10 seviyelere ulaştık. Tavşanlı geneli 15 adet semt sahası ve 4 adet halı saha için ihale yapıldı ve Nisan ayı itibariyle çalışmalar başlayacak. Onun haricinde Belediye olarak bizim kendi çalışmalarımız var. Yeni mezarlık sahasındaki gasilhane ve Çukurköy’deki düğün salonunun arka tarafından eski köy hizmetleri binasının bulunduğu alandaki yeni itfaiye binasının inşaat çalışmaları belediyemiz marifetiyle devam ediyor. Ayrıca Dağçeşme Mahallesi’ndeki Zincirli Kaya Seyir Terası ve Millet Bahçesi projesi de yüzde 60 seviyelerine geldi” şeklinde konuştu.

“MALİYETLER YÜZDE 46-50 CİVARINDA”

Yeni dönemde Belediye’nin hareket kabiliyetini arttırıcı ve biraz daha ekonomik davranmak amacıyla belediye personeli ve ekipmanlar marifetiyle yapılacak işlere daha fazla ağırlık vereceklerini ifade eden Güler: “Gerekçe ise şu; maliyetler yüzde 46-50 civarında arttı. Hiçbir müteahhit ihalelere direk katılmak istemiyor. Onlar da kendilerine göre haklı. Ancak biz de bu yönde tüm tedbirlerimizi aldık. İnşallah kendi ekipman ve personelimiz ve kendi kabiliyetimizle Tavşanlı’da çoğu işi bundan sonraki dönem içerisinde kendimiz yapıyor olacağız” dedi.

“GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçildiğini ve bu hususta AK Parti Hükümeti’nin yoğun bir gayret sarf ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Hükümetimiz maaşların düzenlenmesi konusunda gerekli atılımları yaptı. Hayatımız biraz kolaylaştı gibi. Ancak şikâyetçi olduğumuz konular var mı? Evet var. Emin olduğum bir husus da var ki bunlar da çözülecek. Mesela elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili konuda hükümetimiz bir arayışın içerisinde girdi. Çözüm yolu üzerinde çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan her bir birey bu ülkeyi yönetenler tarafından çok değerlidir. Gecesini gündüzüne katan bir devlet idaremiz var. Bizler bu devletin bekası için varız. Gecemizi gündüzümüze katmaya devam ediyoruz. Her koşulda, her şartta, her türlü mekânda kamusal menfaatleri korumaya dönük kararlar almaya devam ettiğimizin bilinmesi gerekiyor. Halkımızın günü aydınlık, yaşamları sağlıklı, evleri bereket olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram