“SİMAV, BÖLGENİN KALBİ OLACAK”

“SİMAV, BÖLGENİN KALBİ OLACAK”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.01.2022
1
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Vali Ali Çelik ile milletvekilleriyle birlikte Simav Tarıma Dayalı İhtisas OSB alanında incelemelerde bulundu. Simav’da 1 milyon 185 bin m² Tarıma Dayalı İhtisas OSB ile teknolojik seralar, sebze kurutma tesisleri, seracılık eğitim ve AR-GE merkezi kurulacağını kaydeden Bakan Pakdemirli, “Projeyi 2022 yatırım programına teklif edeceğiz. Simav sebze üretiminde bölgenin kalbi olacak” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kütahya programı kapsamında Simav Tarıma Dayalı İhtisas OSB ve su kuyularında incelemelerde bulundu. Bakan Bekir Pakdemirli’ye Vali Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş ile protokol üyeleri eşlik etti.

“TÜRKİYE’NİN ARANAN LEZZETİ”

Bakan Pakdemirli Simav ziyaretinde İsmail Taş isimli vatandaşın serasını da ziyaret etti. Jeotermal seracılık çalışmaları hakkında Bakan Pakdemirli’ye bilgiler veren Vali Ali Çelik, lezzeti ve aromasıyla ünlü Eynal domatesine olan ilgiyi anlattı, Türkiye’nin aranan lezzeti olduğunu söyledi. Eynal domatesinden övgüyle söz eden Pakdemirli; Simav’da çok kaliteli, güzel, yerli tohumdan domatesler üretildiğini söyledi.

YENİ İŞ KURACAKLARI SİMAV’A DAVET ETTİ

Simav’da 1 milyon 185 bin m² Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurulacağını kaydeden Bakan Pakdemirli, “Bugün itibarıyla bütün taliplerin bir an evvel faaliyete geçmesini beklediği bir sera bölgemiz. Tüm vatandaşlarımızı, yeni iş kuracak olanları, öncelikle tarıma davet ediyorum; çünkü tarımda bereket, bol kazanç var” dedi.

“SERACILIK HIZLI ŞEKİLDE BÜYÜYOR”

Seracılığın hızlı bir şekilde büyüdüğünü belirten Pakdemirli, üretimde sürekliliğinin önemine dikkat çekerek, “Türkiye çapında seralarda üretim yapan arkadaşlarımız, ekseriyetle mutludur. Seracılık, hızlı bir şekilde büyüyor. Son 3-4 senede 50 bin dekardan daha fazla alan, başta Ziraat Bankasında sübvanse kredisi olmak kaydıyla büyümüştür. Türkiye’de çok ciddi bir şekilde üretim artışı var. Seralarda organize bir şekilde üretimin artmasının 84 milyon vatandaşımıza faydası var. Seralarda üretim ve süreklilik arttığı sürece fiyatlardaki dalgalanmaların azalacağını hep birlikte müşahede ediyor olacağız” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram