ŞEHİR HASTANESİ 2022’DE HİZMETE GİRECEK

ŞEHİR HASTANESİ 2022’DE HİZMETE GİRECEK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.12.2021
8
A+
A-

Bir süredir yapımı durdurulan Kütahya Şehir Hastanesine yönelik bir açıklama yapan yüklenici firma Genel Müdür Yardımcısı Orhan Barut; “Ocak ayında şantiyeyi yeniden hızlandırıp inşallah 2022 sonunda ticari işletmeye geçmeyi planlıyoruz. Bu hastane 2022 sonunda aksilik çıkmazsa hizmete girmiş olacak” dedi.

Hastane yapımını üstlenen Güriş İnşaat ve Mühendislik Firması Genel Müdür Yardımcısı Orhan Barut, bir süredir yapımına ara verilen Kütahya Şehir Hastanesi inşaatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Barut, “Bilindiği gibi, Kütahya Şehir Hastanesi ile ilgili 2018’de yer teslim aldık ve inşaata kendi imkânlarımızla başladık. Aslında bu kamu özel iş birliği projesi olduğu için bankalar tarafından finanse edilmesi lazım. Fakat Covid-19 salgını, ekonomik sıkıntılar dolayısıyla yabancı bankaların Türkiye’ye limitlerinde birtakım sıkıntılar oldu. Bu epey bir sürdü. Biz Türkiye’de ilk defa ve tek kendi imkânlarımızla yüzde 50’ye getirdik. Ancak son yılda bildiğiniz nedenlerle pek fazla ilerleyemedik” ifadelerine yer verdi.

“ŞU ANDA İMZA SAFHASINDA”

Hükümetin aldığı kararların sonucunda bankalarda bir yumuşama olduğunu kaydeden Orhan Barut; “Çok hızlı bir şekilde bu kredi görüşmeleri sonlandırılmak üzere. Biz mutabakata vardık gibi. Hangi bankanın buraya finansman desteği yapacağı tespit edildi. Şu anda imza safhasında. Biz bunu Sağlık Bakanlığı’na da bildirdik. Ocak ayında şantiyeyi yeniden hızlandırıp inşallah 2022 sonunda ticari işletmeye geçmeyi planlıyoruz. Böylece kamuoyunun bilgisi olsun yanlış bilgilere kapılmayalım. Bu hastane 2022 sonunda aksilik çıkmazsa hizmete girmiş olacak. Sağlık Bakanlığı’nın yapması gereken bir kısım hususlar var. Zaten özellikle Kütahya’da valimizin kurduğu sistem çalışıyor. Bizim önümüzü açmak için çalışan Kütahya bürokrasisi özellikle teşekkür ediyoruz. Biz de karşılığını vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

510 YATAK KAPASİTELİ

Toplam 150 bin metrekarelik alan üzerine yapılmakta olan 510 yatak kapasiteli Kütahya Şehir Hastanesi’nde odaların 159’u tek kişilik, 136’sı ise çift kişilik olarak dizayn edilecek. Hastane tamamlandığında 15 ameliyathanesi, 79 yoğun bakım yatağı, 13 diyaliz ve 14 kemoterapi koltuğu ile hizmet verecek. Şehir Hastanesinde her branştan 152 poliklinik, fizik tedavi ve rehabilitasyonda ise 20 polikliniğin hizmet verecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram