SARIGÜL, AF ÇAĞRISINI KÜTAHYA’DA YİNELEDİ

SARIGÜL, AF ÇAĞRISINI KÜTAHYA’DA YİNELEDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.07.2022
2
A+
A-

Ziyaret programı kapsamında Kütahya’ya gelen Sarıgül, Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu. “Toplumsal barış affı” adıyla bir düzenleme yapılması çağrısında bulunan Sarıgül, “Türkiye’miz cezaevlerinden çıkacak olan 250 bin kader mahkumuna da mutlaka kucak açmalıdır. Cezaevlerinden çıkacak insanlara da maddi manevi, psikolojik destek vermeliyiz, onlara sahip çıkmalıyız” dedi.

Ülkede birlik beraberliğin artmasını, kardeşlik havasının esmesini istediklerini anlatan Sarıgül, bu çağrısının destek bulacağına inandığını dile getirdi.

“ERKEN KURULAN MASALARIN ÇOK FAZLA ANLAMI OLMAZ”

Sarıgül, bir gazetecinin “6’lı masayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Erken kurulan masaların çok fazla anlamı olmaz. Daha seçimlere çok zaman var. Seçime 4 ay kala kurulacak olan masalar gerçek masalardır. Bir cumhurbaşkanı adayı çıkacaksa tek başına çıkması kâfi değildir. Çalışma arkadaşlarını ve ülkeyi kimlerle yöneteceğini mutlaka kamuoyuna deklare etmelidir. Türkiye Değişim Partisi, ‘Anayasa’nın ilk 4 maddesi değiştirilemez’ diyen bir partidir. O masada bu maddelerin değiştirilebileceğini diyenler var.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram