“SANATIMIZI TANITMAKTAN ONUR DUYDUK”

“SANATIMIZI TANITMAKTAN ONUR DUYDUK”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.06.2022
2
A+
A-

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD), DPÜ’de düzenlenen 15. Uluslararası Çizgi Film Animasyon Festivali’ne katıldı. Bu gibi uluslararası bir etkinlikte bulunmanın sanat adına gurur verici olduğunu söyleyen KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız: “Kurum olarak kültürümüzü, sanatımızı tanıtmaktan onur duyduk” dedi.

Geniş bir katılımla gerçekleşen festival görkemli bir şekilde tamamlandı. Kütahya Kültür ve Sanat Derneği de festivalde yerini alarak, açtığı sergide eserlerini tanıttı ve workshop çalışmaları ile ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

“GURUR VERİCİ”

Konu hakkında bir açıklama yapan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız: “Bu gibi uluslararası bir etkinlikte bulunmak sanat adına gurur verici. Kurum olarak kültürümüzü, sanatımızı tanıtmaktan onur duyduk. Dumlupınar Üniversitesi ile yapmış olduğumuz kültürel ve sanatsal iş birliği protokolü çerçevesinde gerçekleşen bu etkinlik için DPÜ Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal’a ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’e bu nazik davetleri için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KÜSAD SANATÇILARINA TEŞEKKÜR

DPÜ GSF Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, KÜSAD Germiyan Beylik Konağı Sanat Yerleşkesine bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Üniversite olarak sivil toplum kurumları ile ortak çalışmaların devam edeceğini belirterek: “Hep birlikte kültür ve sanatımızı, üniversitemizi ve ilimizi tanıtma çalışacağız” diyerek KÜSAD sanatçılarına teşekkür etti. Festivale katılan Hat Sanatçısı Ahmet Türk, Çini Sanatçısı Arif Dönmez, Keçe Sanatçısı Suna Ulucan, Kalem İşi Sanatçısı Sibel Temelkıran, takı tasarımda Ümmühan Oruç, Çini Çark Sanatçısı Mehmet Hüseyin Karaca, Tezhip ve Minyatür Sanatçısı Zeynep Öden, Folklorik Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün,  Sigrafitto Sanatçısı Betül Erpolat, el sanatlarından Ayşe Kaçan’a katılım belgeleri takdim edildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram