“ŞAİR ŞEYHİ ŞİİR YARIŞMASI” DÜZENLENECEK

“ŞAİR ŞEYHİ ŞİİR YARIŞMASI” DÜZENLENECEK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.06.2022
0
A+
A-

Kütahya Belediyesi ve Kütahya Kent Konseyi şairler ve yazarlar grubu tarafından “Şair Şeyhi Şiir Yarışması” düzenlenecek. Herhangi bir konu sınırlamasının olmadığı yarışmaya başvurular 27 Haziran 2022 tarihine kadar Kütahya Belediyesi web sitesinden yapılabilecek.

Türkiye genelinde düzenlenecek yarışmaya 18 yaş üzeri herkes katılabilecek. Öte yandan Seçici Kurul Üyeleri, yarışmayı düzenleyen kurum çalışanları ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamayacak.

KONUSU SERBEST

Herhangi bir konu sınırlamasının olmadığını yarışma serbest olacak. Yarışmaya gönderilecek şiirler bilgisayar ortamında yazılıp 12 Punto 1,5 satır aralığında Times New Roman yazı stilinde Word dosyasına yazılarak sol üst köşeye rumuz yazılacak. Dosyada şairin adı yer almayacak. Eserler Türkçe olarak yazılacak, imla kurallarına uygun olacak ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde (basılı) olarak yayınlanmamış olacak. 100 satırı aşan şiirler değerlendirme dışı bırakılacak. Her yarışmacı tek şiirle yarışmaya katılabilecek. Eserler kulturvesosyalisler@kutahya.bel.tr adresine gönderilecek.

İLK 3 ŞİİRE PARA ÖDÜLÜ

Yapılan değerlendirmelerin ardından ilk 3’e giren şiir para ile ödüllendirilecek. Birinciye 5 bin lira ödül verilirken ikinciye 3 bin 500, üçüncüye ise 2 bin lira verilecek. Mansiyonlar ise bin 500 lira ile ödüllendirilecek.  Dereceye giren ve mansiyona değer bulunanlara ayrıca plaket verilecek. Son başvuruların 27 Haziran’da yapıldığı yarışmada, jüri değerlendirmesi 6 Temmuz’da yapılırken sonuçlar 7 Temmuz 2022 Perşembe günü Kütahya Belediyesi web sayfasında açıklanacak. Ödül töreni ise 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü yapılacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram