ŞAHBAZ: “HALKIN BAŞKANINA DOKUNAMAZSINIZ”

ŞAHBAZ: “HALKIN BAŞKANINA DOKUNAMAZSINIZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.12.2021
4
A+
A-

İBB çalışanlarının terör örgütüyle ilişkilendirilmesi üzerine yazılı basın açıklaması düzenleyen CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “2019’da halkımız iktidarın hukuksuz gaspına rağmen iki defa İstanbul’u başkanımıza emanet etti. Halkın başkanına, belediyelerimize dokunamazsınız” dedi.

Ülkeyi ve siyaseti operasyonlarla dizayn edebileceklerini düşünen ve geçmişten ders almamış olanların iş başına olduğunu söyleyen Zeliha Aksaz Şahbaz: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik terör örgütü ile iltisaklı oldukları iddiasıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma operasyonu yapanları kınıyoruz” dedi.

BUGÜNE DEK NEDEN BEKLEDİNİZ”

Başkan Şahbaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Soruyoruz, elinizde makul şüphe oluşturacak bilgi belge varsa bugüne dek neden beklediniz? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm işe alımlar öncesi adli sicil kaydı uygunluğunu aramaktadır. Bu kaydı oluşturan ve tutan da İçişleri ve Adalet Bakanlıklarıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iddialara ilişkin bilgi belge talep eden resmî yazısına cevap vermeyip sosyal medya üzerinden itibar cellatlığı yapanlar önce akıllarda ve vicdanlarda; sonra sandıkta ve hukuk karşısında mahkûm olacaklardır. İçişleri Bakanı, 17 gün önce Mecliste attığı iftiralarla ilgili bugün Erdoğan konuştuktan sonra adım atıyor. Terörle iltisaklı olanlar varsa, şimdiye kadar neredeydin Süleyman Soylu!”

“BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Hak yemem ama hakkımı da yedirmem” sözünü hatırlatan Zeliha Aksaz Şahbaz: “2019’da! Halkımız iktidarın hukuksuz gaspına rağmen da iki defa İstanbul’u Başkanımıza emanet etti. Halkın başkanına, belediyelerimize dokunamazsınız. Dün olduğu gibi, bugün de sürdürdüğü hak mücadelesinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yanındayız” diyerek sözlerine son verdi. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.