PROJELER FAHRİ KONSOLOSLA PAYLAŞILDI

PROJELER FAHRİ KONSOLOSLA PAYLAŞILDI
Yayınlama: 13.12.2021
3
A+
A-

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal ve beraberindeki heyet, Ukrayna Fahri Konsolosluğuna atanan NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral’a tebrik ziyaretinde bulundu.

DPÜ’nün Ukrayna projeleri, Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral’la paylaşıldı. Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral’ı yeni görevini kutlamak için ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ile Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Merkezi (DPÜ ULMER) Müdürü Muhammet Yunus Şişman’ın yer aldığı üniversite heyeti, görüşmede DPÜ’nün geçmişte Ukrayna üniversiteleriyle ilgili yürüttüğü çok sayıda çalışmayı da Fahri Konsolos Erkan Güral’a aktarma olanağı buldu. Prof. Dr. Hasan Göçmez, DPÜ ve Ukrayna İlişkilerini anlatan ve ayrıca DPÜ ile Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden Igor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi arasında planlanan projelerin ayrıntılarını içeren sunumu Fahri Konsolos Erkan Güral’la paylaştı.

“DPÜ ADINA VERİMLİ BİR TOPLANTI” Ziyaretle ilgili görüş bildiren Prof. Dr. Kâzım Uysal, DPÜ adına verimli bir toplantı olduğunu kaydederek Erkan Güral’ın şehrimizin ve DPÜ’nün uluslararasılaşması yolundaki çalışmalar açısından önemli bir vazife üstlendiğini ifade etti. Prof. Dr. Hasan Göçmez, DPÜ adına çok önemli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyerek Üniversite heyetinin görüş alışverişinde bulunduğu projelerin kısa sürede hayata geçmesi için yol haritasını belirlediklerini ifade etti. DPÜ ULMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Yunus Şişman ise DPÜ’nün Ukrayna’daki birçok üniversiteyle uzun süreli iş birliği çalışmalarının içerisinde olduğunu hatırlatarak Güral’ın fahri konsolosluğunun üniversite ve Kütahya adına önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.