“PİYASADA RAKAMLAR GERÇEK DEĞERİNE İNMELİ”

“PİYASADA RAKAMLAR GERÇEK DEĞERİNE İNMELİ”
Yayınlama: 04.01.2022
0
A+
A-

Döviz kurundaki büyük düşüşün ardından temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında umulan adımların atılmasında yavaş ve isteksiz hareket edildiğini dile getiren MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç: “Kur reel değerlerine çekilirken; fiyatlardaki abartılı artışların sonlandırılması ve özellikle temel ihtiyaç maddeleriyle ilgili piyasa rakamlarının da gerçek değerlerine indirilmesi gerekmektedir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve yönetim kurulu üyeleri, Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ve birliğe bağlı oda başkanlarına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kamuoyuna duyurmuş olduğu “Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası” ile ilgili oda başkanlarına bilgilendirmede bulunarak kampanyaya tüm esnafların katılması çağrısını yaptı.

BİR HAFTADIR SAHADAYIZ”

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, Kütahya Esnaf Sanatkârlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Enver Erdoğan ve Esnaf Odalarının başkanları ile bir araya gelen MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç: “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlatılan kampanyamız tüm ülkemizde olduğu gibi Kütahya teşkilatları olarak bizler de bu sürece esnaflarımızın destek olması adına çalışmalarımızı hızla başlattık. Bir haftadır il ve ilçe teşkilatlarımız esnaflarımızı ziyaret ederek indirim çağrımızı kendilerine iletmiş, esnaflarımızla istişare halinde olmuşlardır” dedi.

EN AZ YÜZDE 10 İNDİRİM

Esnaf Odaları Başkanları aracılığıyla daha fazla esnafa ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Selçuk Alıç: “Çünkü malumunuz olduğu gibi; döviz kurundaki büyük düşüşün ardından halkın kullandığı temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında da ciddi oranda indirim yapılması beklenirken, umulan adımların atılmasında yavaş ve isteksiz hareket edildiği gözlemlenmektedir. Kur reel değerlerine çekilirken; fiyatlardaki abartılı artışların sonlandırılması ve özellikle temel ihtiyaç maddeleriyle ilgili piyasa rakamlarının da gerçek değerlerine indirilmesi gerekmektedir. Artık herkesin, her kesimin elini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir. Bu anlamda bizler de ilimizdeki esnaflarımızdan en az % 10 indirim bekliyoruz. İnşallah bu kampanyayla birlikte hem esnafımız hem vatandaşımız mutlu olacaktır” diye konuştu. Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit de ziyaretten ve bu çağrıdan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, her konuda esnafların devletin ve milletin yanında olduklarını ifade ederek, kampanyaya destek vereceklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.