ORMANLARIMIZ TB2 İHA’YA EMANET

ORMANLARIMIZ TB2 İHA’YA EMANET
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.06.2022
0
A+
A-

Vali Ali Çelik, Türkiye’de en fazla ormanlık alana sahip 5. il olan Kütahya’da yangınla mücadelede Bayraktar TB2 İHA’nın görev alacağını açıkladı. Vali Çelik, Bayraktar TB2 İHA’nın Zafer Havalimanında, yangın söndürme helikopterinin Tavşanlı’da konuşlandırıldığını söyledi. 

Kütahya’da orman yangınlarıyla mücadele hazırlık çalışmaları Vali Ali Çelik’in başkanlığında masaya yatırıldı. Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Yardımcısı Mustafa Güney ile komisyon üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda; faaliyetler, tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ve orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmalarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

ALINAN KARARLAR TATBİKATLA TEST EDİLECEK

Vali Ali Çelik, Türkiye’de en fazla ormanlık alana sahip 5. il olan Kütahya’da yangınla mücadelede Bayraktar TB2 İHA’nın görev alacağını açıkladı. Vali Çelik, Bayraktar TB2 İHA’nın Zafer Havalimanında, yangın söndürme helikopterinin Tavşanlı’da konuşlandırıldığını kaydetti. Tüm kurumların iş birliği ve koordinasyon içerisinde büyük bir titizlikle çalışacağının altını çizen Vali Çelik, toplantıda alınan kararların uygulanabilirliğinin yapılacak orman yangını tatbikatıyla test edileceğini söyledi.

464 PERSONEL, 93 ADET ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ SAHADA OLACAK

Kütahya Orman Bölge Müdürü Birol Dündar; yangınla mücadelede 464 personel, 957 gönüllü, 93 adet araç ve iş makinesinin görev alacağını söyledi. 17 gölet, 46 su toplama çukuru ve 26 havuz olmak üzere 89 adet su kaynağı oluşturulduğunu belirten Dündar, 508 mahallede traktöre monteli motopomplu su tankerinin aktif olarak kullanıldığını dile getirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram