“ÖĞRETMENLİK BÜTÜN MESLEKLERİN TEMELİDİR”

“ÖĞRETMENLİK BÜTÜN MESLEKLERİN TEMELİDİR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.11.2021
0
A+
A-

Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Kütahya Şube Başkanı Yarcan Gülseven, öğretmenliğin emek, sevgi ve sabır isteyen fedakârlık mesleği olduğunu belirterek: “Öğretmenlik bütün mesleklerin temelidir” dedi.

Gülseven; toplumda saygın meslekler edinmiş olan kişilerin, akademisyenler, sanatçılar, doktorlar, hukukçular, mühendisler ve ekonomistlerin hepsinin kendini insan yetiştirmeye adamış bir öğretmenin eseri olduğunu vurguladı.  Öğretmenliğin bütün mesleklerin temeli olduğunu söyleyen Gülseven; “Eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk; ‘Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir’ sözüyle, cumhuriyet kuşağı yetiştirecek öğretmenler için ilkeleri belirtmiştir. Bir öğretmenin en büyük mutluluğu başarılı ve ülkesine yararlı öğrencilerini görmektir” ifadelerine yer verdi.

“ÖĞRETMEN DOĞAN GÜNEŞ GİBİDİR”

Bir ulusun çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmesi; eğitim, öğretim ve öğrenimin kaliteli, laik ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olduğunu vurgulayan Gülseven; “Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir. Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm eğitim çalışanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz” diyerek sözlerine son verdi. CANSU AYDEMİR

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram