“ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK EN KUTSAL MESLEKTİR”

“ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK EN KUTSAL MESLEKTİR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.12.2022
0
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Öğretmenler Günü programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Kazım Uysal: “Öğrenmek ve öğretmek tüm insanlığın görevidir. Öğrenmek ve öğretmek en kutsal meslektir” dedi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle program düzenlendi. Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı.

TERZİ: “ÖĞRETMENLERİ GİTTİĞİMİZ HER YERDE GÖRMEK İSTİYORUZ”

DPÜ Eğitim Fakültesi olarak yakaladıkları uyumun çeşitli başarıları getirdiğini belirten Prof. Dr. İrfan Terzi: “Biz KPSS’de fen bilgisinde Türkiye birincisiyiz. Bununla her zaman iftihar ediyoruz. Matematikte beşinciyiz, inşallah daha iyi yerlere geleceğiz. Fakültemizde öğretim üyesi sayısını hemen hemen tamamlamış durumdayız. Tek hedefimiz sizin burada kaliteli bir eğitim almanız. Daha önceki arkadaşlarınızda olduğu gibi gelecekte öğretmen olarak sizi gittiğimiz her yerde görmek istiyoruz. Bugün Kars’ta da Mardin’de de öğrencilerimiz var. Kütahya’da da öğrencilerimiz var. Hatta yurt dışında öğrencilerimiz var. Bunlarla gurur duyuyoruz. Öğretmenlik mesleği dediğimiz zaman çok önemli bir meslekten bahsediyoruz” şeklinde konuştu.

GÜRSOY: “SİZLERİN İNSANA ŞEKİL VERMEK GİBİ KUTSAL BİR GÖREVİ VAR”

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Çini Sanatçısı Mehmet Gürsoy düşüncelerini şöyle ifade etti: “Kimin ki zevki yok, irfanı yoktur. Kimin ki irfanı yok, vicdanı yoktur. Kimin ki vicdanı yok cananı yoktur. Kimin ki cananı yok, canı yoktur. Bu anlamda sizin cananınız da var. Canınız da var. İnsana şekil vermek gibi kutsal bir göreviniz var. Unutmayın ki devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım. Öğretmenler Gününüzü kutluyorum.”

UYSAL: “ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK HAYATINIZIN FELSEFESİ OLSUN”

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ise: “Öğrenmek ve öğretmek tüm insanlığın görevidir. Öğrenmek ve öğretmek en kutsal meslektir. Sevgili gençler, hepiniz eğitimci olacaksınız. Öğrenmek ve öğretmek hayatınızın temel felsefesi olsun. Öğretmen adayı bütün arkadaşlarımın, tüm öğretmenlerimin ve eğitim camiasının öğretmenler gününü tebrik ediyorum. Gününüz hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Etkinlik müzik dinletisi ile sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram