“ÖĞRENCİLERİMİZE FIRSATLAR TANINMASI SEVİNDİRİCİ”

“ÖĞRENCİLERİMİZE FIRSATLAR TANINMASI SEVİNDİRİCİ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.02.2022
0
A+
A-

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin (KSBÜ) de paydaş olduğu Ege Kariyer Fuarı (EGEKAF) bilgilendirme toplantısı, Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya katılan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger: “Kariyer planlaması yapması için öğrencilerimize fırsatlar tanınması sevindirici bir şey” dedi.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’nun da katılım sağladığı toplantıya; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (TCCBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, EGEKAF’ta yer alacak üniversitelerin rektörleri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının temsilcileri katıldı. Toplantıda EGEKAF çalışmalarının son durumu hakkında bilgi paylaşımı yapılarak, fuarın öneminden bahsedildi.

KÖŞGER: “TEMEL GAYEMİZ ONLAR İÇİN İYİ BİR GELECEK”

İzmir Valisi Köşger, TCCBİKO’nun Türkiye çapında önemli kariyer fuarlarına imza attığını belirterek: “Kariyer planlaması yapması için öğrencilerimize fırsatlar tanınması sevindirici bir şey. Hepimizin temel gayesi çocuklarımızı doğru bir şekilde eğitmek ve onlar için iyi bir geleceği gerçekleştirmektir.” diye konuştu.

ATAY: “DÜNYANIN EN BÜYÜK KARİYER ORGANİZASYONLARINDAN BİRİ HALİNE GELECEK”

TCCBİKO Başkanı Doç. Dr. Atay ise, “2022 kariyer fuarını, yaklaşık 500 şirket ve 100 bin katılımcının yer aldığı etkinliğe dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu sayılara ulaştığımızda dünyanın en büyük kariyer organizasyonlarından biri haline gelecek.” dedi.

“YETENEK KAPISI” SİTESİ ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRILACAK

Öğrencilerle iş dünyasının buluşacağı EGEKAF, 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Fuara katılmak isteyen öğrenciler “Yetenek Kapısı” sitesi üzerinden kayıt yaptırabilecek. Ev sahipliğinden dolayı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkür edildi. Programa KSBÜ Kariyer Merkezi (KAMER) Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi de katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram