ÖĞRENCİLER 4 BİN FİDEYİ ÜCRETSİZ DAĞITTI

ÖĞRENCİLER 4 BİN FİDEYİ ÜCRETSİZ DAĞITTI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.05.2022
0
A+
A-

Öğrenciler organik domates ve biber fidesi yetiştirerek vatandaşa dağıttı, amaç yerli ve organik tohumun kullanılmasını arttırmak. Öğrenciler yaklaşık 4 bin adet fideyi ücretsiz olarak dağıttı.

Kütahya Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin başlattıkları ‘Ata tohumundan organik tarıma’ projesi meyvelerini verdi. Öğrenciler yetiştirdikleri yaklaşık 4 bin adet fideyi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Vali Ali Çelik öğrencileri yalnız bırakmayarak vatandaşlara fide dağıttı. Proje hakkında bilgiler veren Kütahya Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Baş,“Bu yılbaşında öğrencilerimizle birlikte organik tohumlarımızı çoğaltmak ve farkındalık oluşturmak için bir proje başlattık. Pandemi döneminde tarımın öneminin bir kez daha anlaşıldı. Okulumuz Edebiyat Öğretmeni Galip Teber başkanlığında 15 öğrencimiz projede yer aldı” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ YIL HEDEFİMİZ 10 BİN ADET FİDE”

Domates ve biber tohumlarını köylerden elde ettiklerini aktaran Baş, “Köylerimizden topladığımız organik domates ve biber tohumlarını okulumuzda bir yıl boyunca yetiştirdik. Yaklaşık 4 bin adet fidanı yetiştirmeyi başardık. Kendi imkânlarımızla yetiştirdiğimiz tohumları da vatandaşımıza dağıtıyoruz. Buradaki amacımız halkımızın dağıtılan tohumları kullanarak üretim gerçekleştirmesi ve yerli ve organik tohumun sayısının artmasıdır. Bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz proje ile yaklaşık 4 bin adet fidan yetiştirdik ancak önümüzdeki yıl projemizi devam ettireceğiz. Okul olarak gelecek yıl proje sayesinde hedefimizi 10 bin adet olarak belirledik” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram