OCAK AYI SONUNDA HİZMETE GİRECEK

OCAK AYI SONUNDA HİZMETE GİRECEK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.12.2021
0
A+
A-

Kütahya’nın, ilçeleri ile birlikte yöresel ürünlerinin daha fazla tanıtılması ve pazarlanması adına, Başkan Işık’ın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Yöresel Ürünlerin Tanıtılması’ projesinde sona gelindi. Temelleri Nisan 2021’de atılan ‘Yöresel Ürün Satış Merkezi’nin 2022 Yılı Ocak ayı sonuna doğru bitirilerek faaliyete geçmesi planlanıyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, bugüne kadar yeterli derecede yararlanılamayan yol ticaretinin gelişmesi ve örnek olması adına temelleri Nisan 2021 tarihinde atılan ‘Yöresel Ürün Satış Merkezi’nin inşaatı 2022 Yılı Ocak ayı sonuna doğru bitirilerek faaliyete geçmesi planlanıyor. İnşaat çalışması biten merkezde, aydınlatma direklerinin yerleştirilmesi ve iş yerlerindeki bazı düzenleme işlemleri kaldı.

YÖRESEL ÜRÜNLERİNİN SATIŞI VE TANITIMI YAPILACAK

Kütahya Otogar önüne konuşlandırılan ve içerisinde 20 iş yeri ile birlikte sosyal donatı alanları yer alan merkezde Kütahya’nın ve ilçelerin öne çıkan yöresel ürünlerinin satışı ve tanıtımı yapılacak. İstanbul Antalya hattının durak noktası olan Kütahya’da böyle bir girişimin yeterli seviyede olmadığını ifade eden Başkan Işık, projelendirilen Yöresel ürün Satış Merkezi ile birlikte hem yol ticaretine hareket kazandırılacağını hem de girişimcilere örnek bir uygulama olacağını ifade etti.

HER BİRİ 45 METREKAREDEN 25 DÜKKÂN YER ALACAK

İnşaat alanı 1034 metrekare olan satış merkezinde, 974 metrekare yeşil alan ve 100 araç kapasiteli otopark yer alacak. 25 metrekaresi kapalı, 20 metrekaresi açık alana sahip olan her biri 45 metrekare, 20 adet yöresel ürün satış iş yeri olacak merkezde, Kütahya’nın ilçeleri dahil kendine has ürünler burada pazarlanacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram