NG MÜZESİ’NE HAYRAN KALDILAR

NG MÜZESİ’NE HAYRAN KALDILAR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.06.2022
0
A+
A-

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “Yaratıcı Kültür Endüstrileri Yolunda Genç Girişimciler Projesi” için Kütahya’ya gelen heyeti NG Koleksiyon Müzesi’nde ağırladı. Heyet, Nafi Güral’ın kerestecilik mesleğiyle iş hayatına başladığı günden bugüne kadar kullandığı eşyaların sergilendiği müzeye hayran kaldı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, KGSMYO ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen Yaratıcı Kültür Endüstrileri Yolunda Genç Girişimciler Projesi’nin açılış etkinlikleri kapsamında panel ve sergiye ev sahipliği yaptı. Rektörlük binasında düzenlenen etkinliklere Kütahya Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya Barosu Başkanı Av. Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Kırbaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Şahmurat Arık, GSF Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, KGSMYO Müdürü ve projenin koordinatörü Doç. Dr. Pınar Yazkaç, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent ile müdürlüğün Proje Eğitim Daire Başkanı Emire Cete, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, il müdürleri, akademik ve idari personelimiz, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

MİSAFİRLERİ SEMA GÜRAL SÜRMELİ AĞIRLADI

Dpü’de düzenlenen açılış programının ardından proje için bir araya gelen heyet, NG Koleksiyon Müzesi’ni ziyaret etti. Sema Güral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, müzedeki tarihi yolculuk ziyaretçileri kendine hayran bıraktı. NG Kütahya Seramik kurucusu Nafi Güral tarafından kurulan müzede; Nafi Güral’ın kerestecilik mesleğiyle iş hayatına başladığı günden bugüne kullandığı eşyalar, evrak çantası, daktilo, hesap makinaları, alınan plaketler, telefonlar, açılışlarda çekilen fotoğraflar yer alıyor. Koleksiyonda Nafi Güral ailesinin bugüne kadar kullandığı arabalar ve motosikletler de bulunuyor. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram