MUTLU AKÜ, ÇEVRE ŞENLİĞİ’NE KATILDI

MUTLU AKÜ, ÇEVRE ŞENLİĞİ’NE KATILDI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.06.2022
0
A+
A-

Türkiye akü sektörünün önde gelen firmalarından Mutlu Akü, 1-7 Haziran Dünya Çevre Haftası’nı Kütahya’daki etkinliklere katılarak kutladı. Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediye Başkanlığı ile İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Sıfır Atık Temasıyla Çevre Şöleni’ etkinliğinde Mutlu Akü, çevreci ve sürdürülebilir üretim faaliyetlerini katılımcılara anlattı.

Türkiye’de, “Sıfır Atık Belgesi”ne sahip tek kuruluş olan Mutlu Akü, 1-7 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında Kütahya’daydı. Üretim ve ihracatında inovasyon kadar doğanın korunmasına ve sürdürülebilirliğe de büyük önem veren şirket, “Sıfır Atık Teması ile Çevre Şöleni” etkinliklerine katıldı. Kütahya Belediye Başkanlığı Hizmet Binası bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, ziyaretçilere Mutlu Akü Tuzla ve Gediz Geri Dönüşüm Tesisleri’nde üretim ve yüzde 100 geri dönüşüm proseslerinde çevreye ve doğaya verilen önemden bahsedilip, kalite ve çevre ile ilgili belgeler konusunda bilgiler aktarıldı.

DAHA YAŞANABİLİR BİR GELECEK İÇİN

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir gelecek bırakmak için doğaya ve sürdürülebilirliğe her bir bireyin ve kuruluşun önem vermesi gerektiğini vurgulayan şirket temsilcileri, sürdürülebilirlik alanındaki hassasiyetlerinin ve farkındalık çalışmalarının ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini ifade ettiler. Çok sayıda öğrencinin de ziyaret ettiği stantta, yarınların teminatı olan çocuklara tohumlu kuşun kalem ve çeşitli hediyeler dağıtılarak, çevre konusunda daha duyarlı olmalarına katkıda bulunuldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.