MS TEŞHİS YAŞI 15’E KADAR İNDİ

MS TEŞHİS YAŞI 15’E KADAR İNDİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.06.2022
0
A+
A-

Kütahya MS ve Epilepsi ile Yaşam Derneği Başkanı Münevver Altın: “Ülkemizde teşhis yaşı 15’e kadar indi. Kadınlarda yüzde 80 MS tanısı konulduğunu ve bu rakamın çok yüksek olduğunu gözlemliyoruz” dedi.

 Anadolu Gençlik Derneği Şube Kadın Kolları Başkanı Serpil Sunar, yönetim kurulu ile birlikte, ‘MS farkındalık günü’ nedeniyle dernek başkanı Münevver Altın’ı ziyaret etti.

“ÇOĞU HASTALIĞINI GİZLİYOR” Ziyarette konuşan Altın, “Son dönemlerde çıkan ilaçlarla hastalık sadece kontrol altına alınmaya çalışılıyor. MS’in çok geniş bir yelpazesi var ve her MS hastasının durumu farklı olabiliyor. Ülkemizde 18 ile 20 yaşlarında teşhis konulurken 15 yaşa kadar indiğini ve yüzde 80 kadınlarda MS tanısı konulduğunu ve bu rakamın çok yüksek olduğunu gözlemliyoruz. Yaptığım araştırmalarda MS tanısı konulmasından itibaren ilerleyen süreçte tekerlekli sandalyeye mahkûm olma düşüncesi ile psikolojik olarak etki altında kalabiliyor. Multpil Skleroz hastalarının çoğu hastalığını gizliyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram