MİLLİ MÜCADELE TİYATRO EKİBİ BÜYÜYOR

MİLLİ MÜCADELE TİYATRO EKİBİ BÜYÜYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.01.2022
1
A+
A-

Kütahya Sevdalısı Yürekler Derneği Başkanı Nevzat Çoban, 20 kişilik Milli Mücadele tiyatro ekibini 60 kişiye çıkarma kararı aldıklarını açıkladı.

Yaklaşık 4 senedir İstiklal Savaşında emeği geçen illerin çoğunun kutlamalarına kimseden bir kuruş almadan kendi imkânlarımız ile gittiklerini kaydeden Başkan Çoban: “Bu illerdeki insanları zaferimizin 100. yıl kutlamalarımıza davet ettik ve etmeye de devam edeceğiz” dedi.

12-65 YAŞ ARASINDA OYUNCU ALINACAK

Derneğin 20 kişilik Milli Mücadele tiyatro ekibini 60 kişiye çıkarma kararı aldıklarını açıklayan Başkan Çoban: “Kütahya’mızda gerek okullarımızda, gerek kültür merkezlerimizde, gerek birçok yerde bize ait olan Dumlupınar meydan muharebesi filmimiz, Dumlupınar türkümüz ile tiyatro oyunlarımızı canlandırma düşüncemizin bu kararını bir ay önce almıştık. Şu an proje ve hazırlık kapsamında çalışıyoruz. Nisan ayına yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle tiyatro ekibimizde rol almak isteyen 12 ile 65 yaş arası bu maneviyata sahip arkadaşlarımız ile hemşire ve ana rolünde oynamak isteyen kadınlar derneğimize ulaşabilir” diyerek katılım çağrısında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram