MİLLİ MÜCADELE SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

MİLLİ MÜCADELE SEMİNERLERİ BAŞLIYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.02.2022
3
A+
A-

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kütahya Şubesi ve Uluslararası Germiyan Kültür Sanat Edebiyat ve Bilim Derneğinin hazırlamış olduğu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izinleri ile 100.yıl etkinlikleri kapsamında Milli Mücadele Seminerlerine bu hafta başlanacak.

Okullarda Milli Mücadele dönemini anlatmak için Zafere Giden Yol Ekibi olarak çalışmalarına hız verdiklerini aktaran Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi: “Etkinliklerimize 16 Mart 2022 tarihinde Kütahya Belediyesinin katkıları, Dumlupınar Kaymakamlığı ve Dumlupınar Belediyesinin destekleri, 3 derneğimiz ve Altınokta Körler Derneğimiz ile Şehitler Günü anısına hazırladığımız programımız kapsamında; ‘Şehitler Günü’ resim sergimiz ve ‘Bir Başkadır Çanakkale’ isimli tiyatro oyunu etkinliğimizde Zafere Giden Yol Ekibi ve bizlere destek veren gönüllü arkadaşlarımız sahnede olacaklar” açıklamasında bulundu.

ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ OLACAK

Etkinlikler tüm halka ücretsiz olacak. Tiyatro etkinliklerinin, Mart ayı içerisinde bazı ilçelerde de gösterimi sürecek. Talep gelmesi halinde diğer ilçelerde de gösterim yapılması planlanıyor. 100. yılda dernekler ile faaliyetlerin yıl boyunca süreceğini aktaran Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi: “Sürpriz etkinliklerimiz ile zaman zaman halkımızın karşısında olacağız. Bizlere destek verenlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram