MEZUNLAR SERGİDE BULUŞTU

MEZUNLAR SERGİDE BULUŞTU
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.12.2022
1
A+
A-

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Buluşma adlı sergi gerçekleştirildi.

DPÜ GSF tarafından Buluşma 5 adlı sergi düzenlendi. Zafer Sergi Salonu’nda açılan ve DPÜ’de eğitim almış akademisyenlerin eserlerinin sergilendiği Buluşma 5 adlı sergi için düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, eserleri sergilenen akademisyenler, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı.

“TÜRKİYE’NİN HEMEN HEMEN HER YERİNDE GÖREV YAPIYORLAR”

Serginin açılış töreninde konuşan Prof. Dr. Levent Mercin şu ifadeleri kullandı: “Bu sergi ilk olarak Öğr. Gör. Figen Yavuz’un fikriyle ortaya çıktı. Kendisi bir gün yanıma gelip ‘Neden mezun akademisyenlerimizi bir araya getirmiyoruz’ diye sordu. Bu fikir de bana çok uygun geldi. DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ettiği sanat eğitimcisi, tasarımcı ve animasyon sanatçıları ile Türk sanat ve tasarım tarihine önemli katkı sağladı. Mezun ettiği öğrenciler arasında hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki farklı üniversitelerde görev yapan çok sayıda akademisyenin olduğu biliniyor. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde dünyanın ise belirli ülkelerinde fakültemizin mezunlarının görev yapıyor olduğunu bilmek, bu fakültenin bir ferdi olarak bize sonsuz bir mutluluk ve gurur veriyor. Bu birikimle hazırlanan sergimize hoş geldiniz.”

“SANAT MEDENİYETİN GÖSTERGESİDİR”

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, açılış konuşmasında: “Sanat medeniyetin göstergesidir. Sanatçı olduğu yeri değiştirir. Sanatçı hem kendine hem de vatanına milletine faydalı olan kişidir. Bunu biliyorum çünkü şahit olduğum örnekler var. Kütahya hak ettiği yeri alacaksa sanatın öne çıkması gerekiyor. Bunda da Güzel Sanatlar Fakültemize çok iş düşüyor. Kendileri çok iyi çalışıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu sergide bulunmaktan dolayı memnuniyetimi dile getirmek istiyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. Açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve misafirler tarafından gezilen sergi Zafer Sergi Salonu’nda 28 Kasım- 4 Aralık 2022 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram