“MESLEK LİSELERİMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

“MESLEK LİSELERİMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Yayınlama: 31.12.2021
6
A+
A-

Ak Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, saha çalışmalarını sürdürüyor. İlçe ziyaretleri kapsamında Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Milletvekili Erenler: “Gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine iş sahibi olmalarına vesile olan meslek liselerimizi çok önemsiyoruz. Mesleki eğitimin ilimizde daha da güçlenmesini destekliyoruz” dedi.

Milletvekili Ceyda Çetin Erenler vatandaş ve esnafın nabzını tutmaya devam ediyor. Simav ziyaretlerini tamamlayan Erenler’in bir sonraki durağı Domaniç oldu. Esnaf ziyaretinde bulunup vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Erenler, sorun ve talepleri dinledi. Erenler’e ziyaretlerinde AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları başkanı, ilçe gençlik kolları başkanı, Muhtarlar Derneği Başkanı ve yönetimi eşlik etti.

ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Domaniç İlçe Devlet Hastanesini ziyaret eden Ceyda Çetin Erenler, hastalara acil şifalar dilerken Hastane Müdürü İsmail Ceylan ve sağlık personeline de kolaylıklar diledi. Domaniç Minibüsçüler ve Otobüsçüler Motorlu Taşıtlar Kooperatif Başkanı Numan Köksal’ı da ziyaret eden Erenler, şoförlerin sorunlarını dinledi, hayırlı işler bol kazançlar diledi.

“MESLEKİ EĞİTİMİN İLİMİZDE DAHA DA GÜÇLENMESİNİ DESTEKLİYORUZ”

Milletvekili Erenler son olarak Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul Müdürü Oğuz Ali Katağan, Müdür Yardımcısı Zeynep Elma’dan okulla ilgili bilgiler alarak öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti, hazırladıkları ürünleri inceledi. Ziyaretin ardından açıklama yapan Erenler: “Gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine iş sahibi olmalarına vesile olan meslek liselerimizi çok önemsiyoruz. Mesleki eğitimin ilimizde daha da güçlenmesini destekliyoruz. Bu kapsamda; Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Saye Home Mobilya arasında 2021 Eylül’de imzalanan protokol ile MTAL Ahşap Teknolojileri ve Mobilya bölümü öğrencilerimize maddi durumlarına bakılmaksızın, okul hayatları boyunca burs sağlanırken ve mezun olduktan sonra da iş imkânı sunuluyor. Ahşap Teknolojileri ve Mobilya Bölümüne gençlerimizin ilgisini artırırken, istihdamı da kuvvetlendirecek bu güzel protokol için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Şentürk’e, Saye Home Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Karatay’a, Okul Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.